Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely könyvekből tanulnak az...

Mely könyvekből tanulnak az egyetemeken a háziorvostanoncok?

Figyelt kérdés
A kérdésből adódóan házi orvos szeretnék lenni, de tartok attól hogy nem bírnám a gyűrődést a sok tanulnivaló miatt. Ennek elkerülése érdekében szeretném beszerezni a tankönyveket előre, vagy hasonló kaliberű szerzeményeket hogy lelkiekben is felkészüljek a megpróbáltatásokra és hogy eldöntsem: bírnám-e a stresszt vagy sem. Az is érdekelne hogy milyen tanórák vannak az efféle egyetemeken.
2011. szept. 11. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Mi a kérdés? Háziorvosnak az a tanul, aki vidéken egy már előre lebeszélt állást megkap, vagy aki 2-ekkel bukdácsol végig az egyetemen. Mire akarsz felkészülni? Milyen gyűrődést nem bírsz? És akkor mit szóljon egy szívsebész? Hiába veszel tankönyveket, egy kukkot sem fogsz érteni belőle. Milyen tanórák? Efféle egyetemen? Budapest, Pécs, Szeged, Debrecen ha jól rémlik (én a SOTE-ra jártam) olyan sok nincs országszerte. Órák? Biológia, élettan, kémia, anatómia, orvosi fizika, és még rengeteget sorolhatnék. Ez nem sokat mondhat, mert mindegyiken a gyakorlat is sok, így hiába veszel könyveket, azok nem sokat segítenek.
2011. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a háziorvosok nem gyökerek, sőt sokuk nem tanult rosszul... előbb az orvosit kell elvégezni, az egyetemek honlapján van tantárgylista... meg könyvlista is.. megvenni felesleges, borzasztó drágák. akkor érdemes, ha már ott vagy.
2011. szept. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nincs olyan, hogy "háziorvostanonc". Minden egyes orvos (a gyerekgyógyásztól az agysebészig) először ÁLTALÁNOS ORVOSI szakot végez, majd utána szakosodik.

Szerintem, ha vkiben nincs kellő elhatározás, akkor megpróbálni sem érdemes. Úgy kell hozzáállni, hogy "ezt akarom csinálni, úgyhogy menni fog".

Egyébként a könyveket felesleges előre beszerezni, mert

- iszonyatosan drágák

- nem kell minden könyvet megvenni

- év elején vannak akciók az egyetemistáknak, ahol jóval olcsóbban be lehet szerezni.

Esetleg érdemes elmenni egy egyetemi könyvtárba, és ott megnézni a könyveket. De ha a 6 év alatt használt könyveket összerakod, szerintem te lesz egy szoba.

De amúgy sincs értelme ennek az előre nézegetésnek csak azért, hogy megnézd bírod-e majd. Mert pl. anno én sem gondoltam, hogy meg tudok tanulni 800 oldalt egy év alatt úgy, hogy mellette van másik két tárgyam is, mégis sikerült.

Most is elég kilátástalannak tűnik az 1000 oldal patológia mellett még a mikrobiosz és a kórélettan, de tudom, hogy meg fogom csinálni és kész.

Egyébként sem csak új dolgot tanul az ember, hanem kap egy alapot, és utána arra épít.

2011. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben :) köszönöm a válaszokat :)

A tankönyvekre visszatérve, én lennék olyan elvetemült hogy beszerezném valamely tankönyvet és elkezdeném a készülést. Ennek azért is lenne nagy jelentősége mert technikusi képzésem alatt "nyerek" két évet ami alatt készülhetnék. Így nem csupán szinten tartanám magam, de valamelyest erősíteném is a tudásomat.

A legelső válaszadónak pedig csak annyit mondok, hogy szerintem ha valaki olyan terület felé kacsingat, ahol másokon, az embertársain tud segíteni az dicséretes legyen szó akár egy fogorvosról bőrgyógyászról vagy akármiről. A gyökér jelzőt másokra használnám :)

2011. szept. 12. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:

De mégis milyen tankönyvet? Az orvosi képzésnek van egy jól felépített menete. Nem kezdheted el a közepén, mert nem értesz belőle semmit. Ha meg az alapokkal akarod kezdeni, akkor is kellene hozzá az, hogy vki elmondjon pár dolgot. Elkezdheted magolni az anatómiát, de ha nem érted, nem látod, nem mész vele semmire.

De ha mondasz tantárgyat, akkor mondok könyvet.

2011. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
esetleg aminek van érteleme, h kémiát v biofizikát esetleg molsejtet kezdesz tanulni. vagy inkább csak barátkozni. előre ne vegyél meg semmit, majd aktuálisan, dinamikusan fejlődő tárgyak, a könyv és a követelt könyv is változhat addig. őszintén szólva pénzkidobás. ez a 3 tárgy igazából könyvből is elsajátítható, meg ha emelten készülsz kémiából v fizikából, akk az első pár héten nem lesz sok újdonság... keress felsőbbéveseket, akik kölcsönöznek neked pár könyvet, előre ne adj ki pénzt. meg sok helyen a könyvet csak hozzánézed az előadásanyaghoz. van olyan könyvem, amit közel 20ezerért vettem és kétszer, ha kinyitottam...
2011. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!