Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek azok a szakok egyetemek...

Melyek azok a szakok egyetemeken, amelyeket ha elvégez, kap is munkát vele?

Figyelt kérdés

Főként humánra gondoltam pl.: jogira, politológiára érdemes menni?

Várok más szakokat is! (reált is)


2011. aug. 11. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A szomszédunk politológus. Már 2 éve nem talál munkát vidéken csak Pesten lenne valami munkája, ezért fel kell költöznie Pestre és még lehet, hogy még úgy se kap állást.
2011. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Elméleti - és alkalmazott matematikus és fizikus kap munkát azelőtt, mielőtt még teljesen elvégezné az egyetemet. Persze aki ilyet el akar végezni ahhoz valami adottság is kell. (Nyelvtudás meg alap hogy kell.)
2011. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%

A humánosok ideje lejárt. Eljött a reálosok ideje!


Amikkel állást is kapni, mielőtt kiosztják a diplomát : mérnök, programozó, meg talán a pénzügynél, ha sikerül ottmaradnod a gyakszi-helyen, de ezek szerencsétől, kapcsolatoktól és talpraesettségtől is függ. Hiába várod a sültgalambot programozóként...

2011. aug. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Uhh, nem értem miért lett az utolsó ennyire leszavazva..


Az tény, hogy ma a közgazdászok, programozók, mérnök informatikusok, meg különböző mérnökök a legkeresettebbek. És persze az egészségügyesek.


Nem mondom, hogy nem találsz állást ezzel a 2 szakmával, de a politológia egyáltalán nem keresett szakma, és többen végeznek évente, mint amennyi kéne.

A jog is telített szakma, azt mondják nem elég, hogy sok helyen magad fizetsz azért, hogy gyakornokoskodhass, még csak meg sem közelítheted a munkát, valószínűleg 'kávét főzöl' egész nap..

Szerintem itt nagyon fontosak a kapcsolatok, és az hogy talpraesett legyél, mert itt nem utánad fognak kapkodni a munkaadók, hanem neked kell kapkodnod az állásért.


Mindezek ellenére, szerintem ne válassz reált, ha humán beállítottságú vagy. Nem éri meg, hiszen ha boldogtalan lenne az életed, miután egész nap a bankban ülsz, mint tanácsadó, akkor semmit sem ér az a pénz, amivel többet kapsz azért az állásért.

Azt válaszd, amiben a legjobb tudnál lenni, mert akármilyen telített egy szakma, szerintem ha valaki elég elhivatott és céltudatos, és nagyon akarja azt csinálni, az fog tudni állást találni.

Van egy közgazdász rokonom, ezer helyen kaphatna állást, de egyszerűen annyira bénácska, nem igazán "életre való", és otthon ül 4 éve a diplomájával, azon forrongva, hogy őt ugyan miért nem hívja senki dolgizni, mikor ő igenis a Corvinuson végzett. Nem számít..

2011. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!