Nem volna értelme a sok tankönyves mizéria helyett tablet gépekre váltani?

Figyelt kérdés
Állami támogatással, és/vagy részletfizetési lehetőséggel szerintem gazdaságosabb éveken át egy géppel járni iskolába, mint egy komplett könyvtárat beújítani évente.
2011. szept. 4. 19:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A könyvek nyertek!
2011. szept. 5. 18:33
 12/14 anonim válasza:
De abszolut egyszerűbb lenne és talán még környezetbarátabb is ugyanis rengeteg fát vágnak ki tankönyvekre.A tankönyvgyártókat ugyanúgy meglehetne fizetni.Gyártanának egy olyan tabletet ami direkt erre a célra van és mikor a gyerekek beülnek az iskola padba rákötnék tabletüket usbn keresztül egy központi rendszerre ahol a tanár ellenőrizhetné őket.Mamár egy tablet 20000-ért kapható és a tankönyvekbe benne van a papír a nyomtatás és a tankönyvírók költsége és egy komplett tankönyvcsomag 1 évre 20000 fölött van és a gyerek jobbesetbe 12 évig tanul.A tankönyv további hátrányai:nehéz,kellenek füzetek,iskola táska,csomagolópapír,...stb!Tabletnak nincs hátránya!
2013. szept. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Dehogynem, az összes elektronikus kütyünek van hátránya: árammal működik. Ha pedig az eszköz valami miatt nem kap áramot, akkor nem lehet megcsinálni a leckét, és nem lehet megtanulni a feladott anyagokat. Most képzeld el, hogy otthon nincs áram, vagy hogy az iskolában áramszünet van.

Egy másik hátrány, hogy könnyebb elveszteni, mint a könyvet, bár azt is fenn lehet hagyni a vonaton. De ha a tabletet fennmarad, akkor az összes könyvét, füzetét és tanszerét elhagyja a gyerek. Minden egyszerre vész el, és amíg nem pótolják, addig lemarad. És ha nem elveszti, hanem eladja? Hogyan lehet azt ellenőrizni?

Továbbá könnyebb papírra jegyzetelni, és könnyebb papír könyvből tanulni, mint képernyőről. Jobban megmaradnak a tanultak.

A nem érkezik meg időben a tankönyv, vagy rossz tankönyv érkezik problémát még ezzel sem lehet kiküszöbölni.

2013. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A mai Magyarországon egy elektronikus eszköz garanciális javítását nem képesek két hét alatt elvégezni, hanem kérnek még másfél hetet. Tehát, ha a gép elromlana, akkor egy hónapig nem tudna tanulni a gyerek. És a gyerekek nem kímélik a felszerelésüket (ütik, vágják, rúgják), úgyhogy nem bírna ki nyolc évet. Emellett nem zárhatók ki a vírusok, valamint a fagyás sem, ami szintén megakasztják a tanulást. Mondhatja a gyerek, hogy lefagyott, és nem tudott tanulni - ki tudja ellenőrizni?

Az írást papíron kell megtanulni, mert azt papírra kell, és nem képernyőre.

2013. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!