Nem volna értelme a sok tankönyves mizéria helyett tablet gépekre váltani?

Figyelt kérdés
Állami támogatással, és/vagy részletfizetési lehetőséggel szerintem gazdaságosabb éveken át egy géppel járni iskolába, mint egy komplett könyvtárat beújítani évente.
2011. szept. 4. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Persze, zsenike, mert ha külön tabletes könyvváltozatot is kell készíteni, az ingyen van.
2011. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Eleve igazgatói engedély kell középsuliban, hogy valaki gépre jegyzeteljen.
2011. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
teljesen igazad van kérdező,sokkkal olcsóbb lenne és sztem azért hogyfelrakjűk rá a könyvváltozatot nem is kellene pénzt kérni . am gondolom ha mindenkinek iylene lenne nem kellene igazgatói engedély okoska....
2011. szept. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első megjegyzéshez hozzáfűzvén; szerinted, amikor állami támogatásról és részletfizetési lehetőségről írok, akkor ingyenességre gondolok? A szöveg olvasás után való értelmezése még nem úgy megy, ahogy kéne, igaz? :)
2011. szept. 4. 19:49
 5/14 A kérdező kommentje:

Plusz, ha el van készítve egy ilyen verzió, akkor el van készítve. Rengeteg diák használja a testvére már használt könyveit, akkor ugyanennyi erővel, rá is töltheti a gépére az anyagot. Lehet, hogy ezt finanszírozni kéne, de nem olyan mértékben, mint a jelenlegi könyveket.


+ a fákat is kíméljük vele. :P

2011. szept. 4. 19:53
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Papír alapú könyvből még mindig jobban lehet tanulni, mint a monitoron megjelenő szövegből. Próbáld csak ki!
2011. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A szemünket viszont nem. Egy év és mindenki szemüveges lenne.
2011. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy szerven fog megbukni a dolog...

A dél-koreaiak, illetve a törökök biztos nem hallottak még a szemről...

Nem véletlenül digitálisan analfabéta a magyar...

2011. szept. 5. 09:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem lenne gazdaságosabb. Az az ideális eset, hogy kiosztod a gépeket, és akkor az 4 évig működik, de ez a valóságban nem feltétlenül lenne így. A legtöbb középsulis nemigen kímélné, mivel azt ingyen kapja, vagy nem is az övé (pl. az iskoláé), legrosszabb esetben eladnák a piacon.

Másrészt nem hiszem, hogy megbízható. Mondjuk ez lehet, hogy csak az én paranoiám, de ha egyszer elvesznek az adatok, és nincs honnan pótolni, akkor gond van. Ezt már arra az időre értem, amikor már nem nagyon gyártanának könyveket sem (néhány generációval később).

A könyv is tökéletes megoldás lenne, ha nem adnának ki minden évben új változatot 2 átírt sor miatt, és nem kéne minden gyereknek újat venni.

2011. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szép és jó, de ha digitálisan megveszel egy könyvet, annak is ára van, mivel szerzői jog, stb, stb...

Az meg azért elég feltűnő lenne, ha egy iskolában egy példányért fizetnének és azt másolgatnák, elég hamar szeret szúrna, és jönnének a perek. Szóval pont ugyanígy nem tudna fizetni az iskola és nem kapnák meg az új könyveket a gyerekek.

A tanárokat is teljesen át kéne képezni, még egy böszme nagy kiadás. Na meg gyerekekről van szó, oké, hogy japánban, meg kínában a mellett a fegyelem mellett életképes a dolog, de itt képzeld el kovács pistikét, aki inkább WoW-ozik rajta, meg kolompár rajmundot, aki azonnal lepasszolja valakinek, és tóth eriket, aki szétpüföli vele lajoskát. Nézz meg november táján egy tankönyvet, és tanulni nem is tanult belőle a gyerek, de tiszta dzsuva, gyűrött, stb. Na ennyi a baj.

Meg szerinted ha a támogatásból a könyvek helyett mást fizettek, akkor majd a gépekre szánt milliárdokat nem fogják. Jó vicc.

2011. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!