Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon szeretnék pszichológus...

Nagyon szeretnék pszichológus lenni. Milyen tanulónak kell lennem, hogy elérjem a célom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jó tanuló most (3as). De, ha összeszedném magam ebben az évben + egy jó érettségivel rendelkeznék, akkor még van rá lehetőségem, hogy sikerüljön bejutni egyetemre? Mert tudom, hogy képes lennék rá. Tudom, hogy nagyszerű pszichológus lennék. De a tanulmányi eredményem nem fénylik még...szerintetek?

18/L /tapasztalatok is érdekelnek/ :)


2011. szept. 1. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Elképzelhető, hogy valahogy bejutsz. De ha még középiskolában is csak a 3-as van meg, hogy bírod majd az egyetemet?
2011. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Pszichológia szakra mindenhol nagyon magas, 430 körüli/fölötti ponthatárok vannak. Nagyon össze kell szedned magad. Ez a 430 azt jelenti, hogy ha kitűnő vagy, az sem elég, kell emelt szintű érettségi és nyelvvizsga is.

A lehetőség adott, ha nagyon kitartó vagy és összeszeded magad, akkor menni fog. De ehhez nagyon keményen kell dolgozz.

2011. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 emelt szintű németem lesz. A német elég jól megy. Nyelvvizsga az kötelező. Az alkalmazott pszichológusnak ugye nem kell a biosz érettségi? Mert én földrajzos vagyok...

A kitartással viszont gond nem lesz.:)

2011. szept. 1. 18:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kiszemelt egyetemek felvételi követelményeit. Ott megtudsz minden infót.
2011. szept. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
pszichológia tényleg nagyon sok pont, plusz most új törvényt vezetnek be, tehát 500 lesz a max elérhető pont. ez azt jelenti, h minden iskola 20-30 ponttal emelkedni fog és az emelt szintű 50 pontot fog érni. ha rosszak a jegyeid középsuliban, akkor csak úgy van esélyed, ha duplázol, mert különben a középsulis eredményed lehúzná a pontjaidat. egyébként felvi.hu-n tudsz számolgatni pontokat :)
2011. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg összeszeded magad akkor lehet esélyed bekerülni de ahhoz nem árt egy nyelvvizsga és egy emelt szinítű érettségi hogy még több pontod legyen. Nézd meg hogy amelyik egyetemre szeretnél menni oda idén hány pont kellett erre a szakra. Egyik osztálytársam kitűnő tanuló volt,volt neki emelt szintű érettségije és szinte mindenből 5-re érettségizett még se vették fel pszichológia szakra,ezért egy évet kihagy,ezalatt megszerzi a nyelvvizsgát aztán talán bejut jövőre.

Ha van félévente 200-300 ezer forintod (vagy lehet hogy még több,ez iskolafüggő) akkor bejuthatsz fizetősre ahova valamivel kevesebb pont kell. Igaz van amikor a támogatott és a költségtérítéses szak között csak 5-10 pont eltérés van de van amikor 50-100 pont eltérés is lehet. Aki 4-es 5-ös tanuló azt ha államilag támogatottra nem is de költségtérítésesre felveszik,persze az más kérdés hogy el is tudják-e végezni...

2011. szept. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
inkább ne menj, nem jó suakma - éhen fogsz halni olyan sok pszichológus végzett már
2011. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

még ha keveset is fizetnek érte, akkor is ezt akarom csinálni. legalább jól érzem magam mikor "dolgozom".

köszönöm a válaszokat :) mindent megpróbálok.:)

2011. szept. 1. 20:36
 9/12 anonim ***** válasza:
jó döntés a pszichológia, megfogsz élni belőle nyugi, de nagyon kell hozzá pont, szorgalom, ész
2014. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Miért kerülöd/kerülnéd a biosz érettségit?
2021. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!