Rééé17 kérdése:

Szerintetek mit tanuljak főiskolán ahhoz hogy külföldön is el tudjak helyezkedni?

Figyelt kérdés
Főiskola után nagyon szeretnék külföldre költözni,de nem tudom hogy mit lenne érdemes tanulnom,hogy mivel tudnák kinnt elhelyezkedni.Ehhez várok tippeket,ötleteket :)
2011. aug. 26. 13:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Lány vagyok :) Köszi majd elgondolkozok rajta :)
2011. aug. 26. 15:13
 12/18 anonim ***** válasza:

Először semmiképp nem főiskolára kéne menned hanem egyetemre, ugyanis külföldön ilyen nem létezik szó szerint, hogy 'főiskola'. Tehát pl ha a BGF-en végeznél az lenne a diplomádba, hoyg 'Budapest Business School' és valószínűleg fogalmuk nem lenne, hogy mi az. Szóval ha már Magyarországon mész továbbtanulni, akkor csakis egyetemben gondolkodj. Ha pl mesterképzést már külföldön akarod szerezni [ami nagyon ajánlatos ha külföldön akarsz dolgozni, valami 'hiteles' országban, tehát Nyugat-Európában vagy Amerikában kéne mestert csinálni] akkor is az kell, hogy egytemi alapdiplomád legyen, ugyanis pl az angol egyetemek 90%-ának a honlapján [a jobb egyetemek honalpján] fel is van tüntetve, hogy főiskola diplomát csak kivételes esetben fogadnak el, ha az illetőnek sok évnyi tapasztalata van, vagy ha nagyon jó jegyei vannak, és a hivatalos állás szerint is egy főiskola diplomát kevesebb pontként számítanak be mint egy egyetemit.


Az, hogy mit érdemel tanulni.. igazából külföldön ugyanazok keresnek sok pénzt mint itthon, kivéve, hogy máshol az orvosok is sokat keresnek. Tehát tényleg amik itthon jól fizető szakmáknak számítanak [jogász, közgazdász, informatikus, mérnök] azok máshol is jól fizetőek.


Arra vigyázz, hogy olyan szakra menj ami univerzális, tehát egy magyar jogi diplomával külföldön nem kaphatnál munkát, mert teljesen más ott a rendszer. Nyilván magyar/töris bölcsész diplomának se vennéd semmi hasznát.


A mérnöki, orvosi/ápolói, informatikai diplomákat automatikusan elfogadják minden EU-s országban, de ezeken kívól is bármit tanulhatsz amit akarsz ha a mestert kinn csinálod. Itthoni diplomával már nehezebb helyzeted lenne, mivel semelyik munkáltató nem fogja ismerni egyik magyar egyetemet sem, így nem tudja vajon mit is várhat tőled, nyilván azokat alkalmaznák helyetted akik magasabb rangú helyre jártak.

2011. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja értem...ezt nem is tudtam :) Köszönöm a válaszodat :)
2011. aug. 26. 15:37
 14/18 anonim ***** válasza:
Annyiban vitatkoznék az utolsóval, hogy nem az iskola neve dönti el, hogy főiskolai vagy egyetemi diplomád van-e. Az alapszak elvégzése még egy egyetemnek nevezett helyen is főiskolai diplomát jelent, a mesterszak elvégzése pedig egy főiskolának nevezett helyen is egyetemi diplomát jelent. Ugyanis a képzés azonos, bolognai rendszerű.
2011. aug. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14:33 No ez a baj, hogy az a külföldi, aki sok évig tanul keményen magyarul és idejön, éppen ott tart ahol egy magyar munkavállaló egy beszélt idegennyelvvel. Tehát hacsak nem tanár lesz, max a két kezével tud dolgozni.


A nyelv önmagában kevés ahhoz, hogy külföldön helyezkedj el, de elengedhetetlen. Ez alól a tanár vagy a tolmács a kivétel.

Az idegennyelv úgy az igazi, ha egy mérnöki, orvosi, pénzügyi diplomád van (tehát értesz valamihez, tudsz munkát végezni) és ezáltal megsokasodnak a lehetőségeid.

2011. aug. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

utolsó voltam, kiegészíteném magam:

Ami biztos állás külföldön azok a kétkezi munkák, tanár (ritka nyelvvel) illetve orvos, mérnök.

Magyar törvényeket tanult jogászként, vagy könyvelőként nemigen tudsz elhelyezkedni.


Arra azért vigyázz, hogy a közgázszakok nem a külföldi karrierépítésre valók, legalábbis általában nem, még akkor sem, ha sokat így hirdetnek pl.: nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodás és menedzsment angol nyelven, kereskedelem és marketing. Közgazdászból kint is annyi van, mint a szemét, és szerinted idegen országban közgáz diplomával az itthoni ismeretlen diplomád vagy az ottani ismert egyetem diplomája lesz az, amit a munkaadó szívesebben fogad? Lehet persze hablatyolni, hogy vannak magyar egyetemek a nemzetközi rangsorban, és hogy a nívós egyetemeket külföldön is ismerik, de ez bullshit. Lehet, hogy fél füllel halottak az eltéről vagy a corvinusról, de kitudja mit, és különben is kit érdekel? A közgazdászok (főleg a tömegszakosok) az ottani ismert egyetemekkel sem tudnak elhelyezkedni, te leszel az utolsó akit állásinterjúra hívnának.


Azt mondom, hogy a legbiztosabb a reáltárgyakhoz kapcsolódó szakok, ahol is az alapképzést itt kezded el, de mesterképzést már külföldön. vagy tanulsz külföldön is! Azért egy mérnök a BME-ről mehet Európa szerte munkát vállalni, elsősorban azért mert kevés jó mérnök van és nem feltétlen azért, mert mérnökképzést illetően olyan jó híre van nemzetközileg.


Ne higgyétek azt, hogy mérnökhallgató vagyok és őket magasztalom, sima egyszerű közgazdásznak tanulok, és ha bekerülsz felsőoktatásba, és reálisan értékelsz, akkor megérted.

2011. aug. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
most kb megismételted azt amit én mondtam..
2011. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Uuu jól összezavartok :SS De azért köszi a tippeket :)
2011. aug. 27. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!