Rééé17 kérdése:

Szerintetek mit tanuljak főiskolán ahhoz hogy külföldön is el tudjak helyezkedni?

Figyelt kérdés
Főiskola után nagyon szeretnék külföldre költözni,de nem tudom hogy mit lenne érdemes tanulnom,hogy mivel tudnák kinnt elhelyezkedni.Ehhez várok tippeket,ötleteket :)
2011. aug. 26. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nyelvet.
2011. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen,azt már tanulom,de nem konkrétan erre gondoltam.
2011. aug. 26. 14:07
 3/18 anonim ***** válasza:
Azon kívül, igazából mindegy. Csak nálunk nincs megbecsülve egy diploma... Tanuld azt, amiről úgy érzed jó tudsz lenni benne.
2011. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja értem...csak az a baj hogy semmi ötletem sincs :/
2011. aug. 26. 14:21
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló:


Ha főiskolán csak nyelvet tanul valaki, akkor mond már meg légy szíves, mi a bánatod tud kezdeni?

Az ilyen embereket annyira nem értem, mármint egy nyelvet szép, jó és hasznos dolog tudni, de ha az ember nem nyelvésznek, tolmácsnak esetleg tanárnak készül, akkor a kutyát nem fog érdekelni hogy te hány évig tanultál egy adott nyelvet. És a baj, hogy sokan azt hiszik hogy elég mindössze nyelvtudás, és akkor már van is munkájuk (Na jó, van néhány százalék szerencsés réteg, de ettől eltekinthetünk.)

Gondolj bele! Idejön egy külföldi, szépen beszéli a magyar nyelvet, ért mindent és ez az amit ő tud meg tanult sok-sok éven keresztül. De ezzel most mit fog kezdeni? Elárulom: semmit.


A kérdezőnek: Bocsi az OFF-ért.

2011. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszolónak nagyon nagyon igaza van!!!
2011. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) Azzal én is tisztában vagyok hogy még attól hogy tudom a nyelvet nem lesz egyből munkám.Ezért is várok ötleteket hogy mit lenne érdemes tanulnom :)
2011. aug. 26. 14:58
 8/18 anonim ***** válasza:
hát szerintem jól gondold meg, mert én is jelentkeztem például az idén, fel is vettek jogi képzésre, de már nagyon megbántam, mert ha ezt elvégzem ezzel nem tudom, hogy elfogok e tudni helyezkedni... de mondjuk egy mérnöki szakmának, már több esélyt látok , főleg ha valaki beszél mellette egy két nyelvet ..
2011. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem...hát igen nagyon meg kell gondolni hogy minek érdemes menni :) Köszönöm az ötletet :)
2011. aug. 26. 15:09
 10/18 anonim ***** válasza:
én is még azon gondolkodom, hogy másodikán elmenjek e beiratkozni... ha újra jelentkeznék, tuti, hogy valami mérnöki karra adnám be a jelentkezésemet, villamos, elektortechnikai, gépész, vagy... ilyesmi, nem tudom fiú vagy lány vagy e , de ezek szerintem vonzószakok, legalábbis nekem :)
2011. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!