Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ekkorát tévedhet egy főiskola?

Ekkorát tévedhet egy főiskola?

Figyelt kérdés
Augusztus 25-én kaptam egy e-mailt a főiskolától, hogy adminisztrációs hiba történt, és mégse vettek fel.. A pontjaimnak száma elég lett volna, viszont a nyári alkalmassági vizsga nem sikerült.. ezért is csodálkoztam, amikor megkaptam a határozatokat, gólyatábori meghívókat az iskolától, hogy felvettek... Amikor telefonáltam az iskolának, mindenhol azt mondták, hogy fel vagyok véve. Tegnap egy e-mailben még is rácáfoltak erre. Mit tudok tenni? Volt már valaki hasonló helyzetben?
2011. aug. 26. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudsz esetleg bemenni a suliba és személyesen megkérdezni?

Amúgy szerintem ezt így utolsó időpontban már nem jelenthetik ki, hogy nem vettek fel, ha hibáztak azon ne te lásd a kárt... ott is érdeklődj és ,ha mégis elutasítanak, akkor azonnal menj az önkormányzathoz, rendőrségre, persze minden dokumentummal, mely bizonyítja, hogy téged felvettek és szépen elintéznek mindent.

Hallod egyébként ez rohadt felháborító, velem ilyen történne rájuk borítanám az asztalt. Ezt nem tehetik meg. Felvettek és pont. Az alkalmassági vizsgát meg már rég kellett volna tudniuk, hogy sikerült e vagy sem, miért most jönnek rá, amikor már a pótfelviről meg minden egyébről lekéstél?

Remélem eltudod majd intézni, de még egyszer írom, ezt nem tehetik meg, erősen hiszem, hogy ez jogszabály ellenes, de majd rákérdezek nővéremnél, jogász...

2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt irja:

"viszont a nyári alkalmassági vizsga nem sikerült.. "


Tehát nem most jutott tudomására hogy nem veszik fel!

Persze kellemetlen, de tudta h nem sikerült az alkalmassági vizsgája, csak valamiért mégis azt jelenzték hogy felvették. De egyértelmű adminisztrációs hiba

Nem te tetted fel ezt a kérdést már egyszer amúgy 2-3 hete?

2011. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, nem sikerült az alkalmassági.. ezt le is írtam mindenkinek akinek nyáron írtam levelet, mégis azt mondták, ha megkaptam a határozatot akkor fel vagyok véve. ennyi. Én is csodálkoztam, de ha kapsz 5-6levelet, és vagy 10emailt, hogy igen felvettek.. akkor kezded elhinni...
2011. aug. 26. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy jártam hogy voltam alkalmassági vizsgán aztán két hét múlva kiküldték az értesítőt hogy nem jelentem meg az alkalmassági vizsgán ezért a további eljárásból kimaradok. Addig jártam az ügy végére amíg be nem bizonyítottam hogy ott voltam.

Szerintem menj be személyesen az iskolába,nyomtasd ki az összes e-mailt és vidd be az összes levelet amit küldtél nekik és amit kaptál,arról is hogy attól hogy nem sikerült az alkalmassági felvesznek.

Elég nagy szemétség amit csináltak,lassan itt a tanév eleje ilyenkor nem hiszem hogy megváltoztathatják a véleményüket,főleg hogy a pótfelvételi lehetőségéről is lecsúsztál.

Ha az iskola nem ismeri be hogy hibázott akkor menj az önkormányzatra,rendőrségre.

2011. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Emlékszem rád, hogy már kérdezted ezt akkoriban, amikor jött a leveled. Ha máshová sem vettek fel, akkor fellebezhetsz. Mivel tévesen tájékoztattak, így kizártak a pótfelvételi jelentkezésből, mert jóval később értesítettek a tévedésről (vagyis azt hitted, hogy felvettek, és ezért nem adtad be sehová a pótfelvételire jelentkezésedet). Írhatsz a főiskolához fellebezést emiatt (akár jogász segítségét kérve).
2011. aug. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van, tényleg félretájékoztattak ha a sikertelen alkalmassági után nem mondták, hogy bármi is van, nem vettünk fel! Az már csak hab a tortán, hogy kaptad az ezt alá nem támasztó e-maileket.


Azonban ha tudod, hogy a felvételnek az alkalmassági a kritériuma (nem elítélendő módon) amin nem feleltél meg, az több mint gyanús. Tudom, hogy megkérdezted, és azt mondták, hogy ha megkapod a határozatot akkor felvettek, de én nem hagytam volna annyiban. Ha tudod, hogy nem feleltél meg korábban, akkor joggal gyanakodhatsz arra, hogy valaki hibázott, és lám, tényleg. Ez most elég kellemetlen, de a félretájékoztatás ellenére azért ez sejthető lett volna :(

Sok sikert kívánok Neked jövőre!

2011. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ausonia ***** válasza:

ha bármilyen anyagi kárral járt neked ez a kis incidens, akkor keress meg egy ügyvédet, mert a tanulmányi előadó,akit felhívtál, súlyos hibát követette el(nyilván két kávékevergetés közben nem vol ideje utánanézni a problémának).vagy rajta, vagy a suloin simán le lehet verni a gólyatábor/albérlet kaució,stb. árát.

ugyanis az a to-s/dékáni hivatal vezető(nem tudom kivel beszéltél)lerázott azzal, hogy ha kaptál értesítést, akkor biztos helyes a döntés, noha azért szöget üthetett volna a fejébe, hogy valami hibának kellett történnie, mert az ilyen szakokon az alkalmassági előfeltétel, és kész.nincs kivétel,te meg nyilván nem jókedvedből ugarod a szegény to-st.

ha viszont nincs anyagi vonzata, akkor csak egy jó pléda:igen a to-sok döntő többsége(tisztelet a kivételnek, nekem szerencsére normális jutott) ilyen,és egyáltalán nincs képben.többségük a TVSZ-t sem olvasta soha szerintem.

2011. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!