Jogi vagy orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Tanúlni szeretnék vagy jogi vagy orvosi egyetemen. Mivel szakközépiskolába jártam csak két évig tanúltam bioszt és kémiát ézért a legegyszerűbb számomra a jogi egyetem. Nem tudom sajnos most hogy működnek ezek a dolgok hol lehet felkészítést kérni mivel érettségi után egyből dolgoztam és kiestem ezekből.Tisztába vagyok a képességeimmel, nagyon sokat bírok tanúlni és nagyon dok minden érdekel, szívm szerint orvos lennék, mindig is az akartam lenni, csak attól félek nem tudnám megvenni a könyvimet stb. szóval az anyagi dolgok. Töriből és irodalomból emeltszintű érettségit tettem, most nyelvvizsga felkészítőre járok szóval jogra felvennének simán. De én mindig is orvos akartam lenni de sajnos ehhez nincs semmim csak a vágyaim. Ezért nem tudom mit csináljak, nem tudom egyedül tanári segítség nélkül lehetséges lenne hogy emeltszinten érettségizzek bioszból és kémiából? Mit tudok tenni ezzel kapcsolatban?
2009. ápr. 17. 14:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
az anyagiak kiküszöbölhetők lennének ösztöndíjjal de azt sajnos kevesen kapnak, az orvosi 6 év és nagyon kemény (nem csak tanulásra gondolok.)Vannak ott olyan dolgok amit nem nagyon bír az ember gyomra. Ha tényleg tudsz tanulni akkor ez neked való.Az orvosokra mindenki felnéz. És a fizetés is elég jó (tapasztalat.) Ha az a célod hogy gyógyíts és jót tégy másoknak akkor mindenképpen az orvosit ajánlom:D és még egy pont az orvosinak mert kapsz egy előkelő dr. megnevezést a neved elé (nekem ez is tetszett)
2009. ápr. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát sztem ha orvos szeretnél lenni próbáld meg. Kémiához mondjuk szerintem is szükség van tanárra, de bioszból talán megoldható tanár nélkül is. Rengeteg jó könyv van, ha nem állsz jól anyagilag, esetleg interneten nézelődj használt könyvek után, vagy a volt sulidban, kérd el olyanoktól akiknek már nincsen rá szükségük. Neten is van egy csomó anyag, érettségiket le lehet tölteni ingyen. Ha felvesznek az egyetemre, utána már ösztöndíj, szoc támogatás meg nemtudom még mik vannak.

Nincs vmi olyan ismerősöd, barátod aki jó volt kémiából? Ő segíthetne neked, nem kellene tanárhoz járnod. Ő, ha nem is ingyen, de olcsóbban fel tudna készíteni, nem?

2009. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még az előttem írónak egy komment: Jogászok nem kapnak doktori címet?:)
2009. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Orvosi!!!
2009. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem ha elhivatottnak érzed magad ahhoz,hogy orovs legyél,akkor ne add fel!Csak azért ne menj jogra,mert az is hasonlóan felkapott-amúgy is telített szakma,ismerős nélkül nem nagyon lehet vele jó helyre kerülni.Az orvosival kapcsolatban pedig gondold át,hogy fogod-e bírni(nemcsak a tanulást,hanem a sok évet-6 év egyetem aztán rezidensképzés,szakterületenként változó,de akár 12év is lehet...)Én is egészségügyi képzésben veszek részt és nagyon kemény kémia,biológia van,nem is hasonlítható a gimis tanulmányaimhoz.Szerintem az emelt érettségi megoldható,de akkor inkább bioszból,a kémia már középszinten is elég húzósnak néz ki.
2009. máj. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia, hátha olvasol... Mi lett veled?
2009. okt. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia! Bioszból a mozaikos könyvek a legjobbak, ha ezeket tudod, az elvileg elég. Kémiából ajánlom a Villányi féle ötösöm lesz kémiából-t. Ez egy példatár, amihez van megoldáskötet, amiben ki vannak dolgozva a feladatok lépésről lépésre, szóval tanár nélküli, önálló tanuláshoz is kiváló. Az elméletet pedig a villányi készüljünk a kétszintű érettségire (vagy vmi ilyesmi a címe) című könyvből tudod megtanulni, jól-felépített, átlátható és könnyen érthető a szövege.

Ezekből a könyvekből fel tudsz készülni közép és emelt szintre is. (bioszból és kémiából is)

Ha jó a logikád, kötél idegeid vannak :), és hatalmas elkötelezettséget érzel, akkor mindenképp válaszd az orvosit. Mint hivatás is szebb és izgalmasabb (szerintem), és keresettebb is. Bár én elfogult vagyok, mert én is orvosira készülök. :D

Remélem segítettem.

2010. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most látom, hogy már késői a válaszom. Bocsi :D Remélem jól döntöttél és élvezed, amit csinálsz. Na mind1, mások számára hasznos lehet a válaszom :D
2010. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 LittlePinky válasza:

Sziasztok


Én is mennék az orvosira, kémiát 3 évig, biológiát 4 évig tanultam, abból is érettségiztem. Viszont azt olvastam neten,

hogy az orvosi egyetemen kell a fizika meg matematika is. Ezek nekem sose mentek nagyon jól. Csak azért mondom, hogy ezt a két tantárgyat is kalkuláld be.

Ha neked is az a célod, hogy gyógyíts és jót tégy másoknak, akkor szerintem bevállalható.

A másik nagy kérdés az, hogy munka mellett, felnőttként mennyire esélyes elvégezni az orvosi egyetemet? Csak nappali képzés van,

ami azt jelenti, hogy naponta be kell menni órákra... Az anyagiak még megoldhatók, állami támogatás elvileg minden magyar állampolgárnak jár ingyen az első 12 félév...

könyvtár, felsőbb évfolyamosoktól kérni kölcsön könyvet, ezt is meg lehet oldani...

de munka mellett szerintetek mennyi idő marad az embernek órákra járni, tanulni, gyakorlatra menni?

2010. dec. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!