Jogi vagy orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Tanúlni szeretnék vagy jogi vagy orvosi egyetemen. Mivel szakközépiskolába jártam csak két évig tanúltam bioszt és kémiát ézért a legegyszerűbb számomra a jogi egyetem. Nem tudom sajnos most hogy működnek ezek a dolgok hol lehet felkészítést kérni mivel érettségi után egyből dolgoztam és kiestem ezekből.Tisztába vagyok a képességeimmel, nagyon sokat bírok tanúlni és nagyon dok minden érdekel, szívm szerint orvos lennék, mindig is az akartam lenni, csak attól félek nem tudnám megvenni a könyvimet stb. szóval az anyagi dolgok. Töriből és irodalomból emeltszintű érettségit tettem, most nyelvvizsga felkészítőre járok szóval jogra felvennének simán. De én mindig is orvos akartam lenni de sajnos ehhez nincs semmim csak a vágyaim. Ezért nem tudom mit csináljak, nem tudom egyedül tanári segítség nélkül lehetséges lenne hogy emeltszinten érettségizzek bioszból és kémiából? Mit tudok tenni ezzel kapcsolatban?
2009. ápr. 17. 14:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Hát mikorra szeretnél felkészülni? Mert gondolom nem most őszre jelentkezel, mert ahhoz már lejárt a határidő. Szóval max jövő őszre, ugye?
2009. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha jövő ősszel az sem baj.minnél hamarabb
2009. ápr. 17. 14:40
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem mellékes szempont a munkaerő-piaci helyzet. Jogászokból túlképzés van, és nehéz elhelyezkedni jó helyen, orvosokból pedig hiány van. Hosszútávon érdemes gondolkodni.
2009. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ez így van,de nem tudom hogy vágjak bele igaz pont jó életkorba vagyok hozzá 21 évesen szerintem megértem arra hogy birjam gyomorral az orvosit,szerintem.de mint már mondtam nem tudom hogy kezdjek bele.
2009. ápr. 17. 14:47
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha az egyik v. kiszemelt orvosi kar tanulmányi osztályát felkeresnéd, és megkérdeznéd tőlük, hogy tulajdonképpen mik az elvárások, ezen már el tudnál indulni.
2009. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

orvosi !

jogászból olyan szinten van túlképzés, hogy egyszerűen valami horror, de egy jó orvost külfgöldön is megbecsülnek, az viszonylag jó színvonalon van nálunk.

2009. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Hat...a kerdes az, hogy human vagy real beallitottsagu vagy inkabb. Ez a ket szak elegge uti egymast.. Ha nem ugy mesz jogra, hogy te mindenaron jogot akarsz tanulni, mert ez minden vagyad, akkor felejtsd el.


Bioszhoz es kemiahoz (foleg a kemiahoz) nem eleg a magolas, erteni kell a dolgokat. De ha nagyon orvos akarsz lenni, megeri tanarhoz fordulni. A konyvek az egyetemen tenyleg dragak, de idoben el kell kezdeni egyezkedni felsobbevesekkel (ok olcson adjak, gyakran ingyen, persze akkor csak kolcsonbe), illetve a konyvtarbol is be lehet szerezni ezeket a konyveket, legalabbis a Debreceni Egyetemen.

2009. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A biosz és a kémia érdekel és szeretem is úgy hogy csak tudnom kellene mit tanúljak.A bioszból igaz gyedűl fel tudok készülni csak kémiához kellen tanár mert abból rengeteget felejtettem.A másik baj hogy csak két évig tanúltam őket.szóval a többség az orvosira szavaz?én úgy érzem nem vagyok öreg hozzá.remélem
2009. ápr. 17. 15:16
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mindenképp orvosi, egyébként is arra húz a szíved, ahogy olvaslak, meg gondolom nem akarsz munkanélküli jogász lenni; iszonyatos túlkínálat van belőlük.
2009. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%

Vagy ajanlom az orvosdiagnosztikai szakot (a hivatalos neve sokkal hosszabb), ez lenyegeben laborral, kutatassal kapcsolatos szak, szakiranytol fuggoen.


Amiert jobb, mint az orvosi: orvosi also hangon 10 ev mire elvegzed, ez csak 5 (3+2), tobb a kezdofizetes, es hamarabb el lehet vele helyezkedni.


Reszletek a szakrol:


[link]


Debrecenben, Miskolcon, Pecsett es Budapesten (SOTE) van ilyen kepzes.

2009. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!