Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki tisztában...

Van itt olyan aki tisztában van az OKJ-k ingyenességével? Segíts kérlek!

Figyelt kérdés

Komolyan lehet én vagyok a hülye, de nekem még mindig nem egyértelmű..

Én most egyetemre járok, még van egy évem,utána szeretnék csinálni egy okj-s képzést. A képzést így 21, majdnem 22 évesen kezdeném, és úgy tudom hogy 23 éves korig finanszírozza az állam. De ez például csak a nappalira igaz? Mert hallottam olat hogy esti tanfolyamoknál nincs korhatár és az első okj mindenképpen ingyenes..(ez most akkor így van vajon?) A másik kérdésem pedig az lenne, hogyha felsőfokú szakképzést csinálok, akkor azzal csökkennek a támogatott féléveim az egyetemen, akkor is ha a legelső okj-t csinálom?

Remélem valaki tud majd segíteni!

köszönöm


2011. aug. 21. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ahova én megyek ott úgy van ha első szakmád lesz akkor a nappali képzést azt ingyen kapod ez tuti biztos. Persze estin a tanfolyamok többségbe pénzbe kerül de ott is van ami ingyenes. Ezt az adott intézménynél kell megérdeklődnöd hogy ez hogyan is van.
2011. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

22 éves korodig járhatsz nappali OKJra, és csak a nappalit támogatja az állam, de legalább ha estire mész még olcsóbb lesz valamivel, h ez az első ilyen képzésed.

De fizetned biztosan kell majd.


"hogyha felsőfokú szakképzést csinálok, akkor azzal csökkennek a támogatott féléveim az egyetemen, akkor is ha a legelső okj-t csinálom"

Én ilyenről még nem hallottam. Ezt kérdezd meg az egyetem vagy az OKJ-s suli titkárságán.

2011. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy neked mindenképpen fizetned kell majd érte mivel lesz egy diplomád. Egyébként meg 22 évesen még ingyenesen elvégezhetted volna nappalin az OKJ-s képzést. (kevés szak estin is ingyenes, korhatár nélkül)

Az OKJ-s képzéstől is csökken a támogatott félévek száma.

Én azt tanácsolom neked hogy még azelött kezd el az okj-t mielött lediplomáznál mert akkor még ingyenesen elvégezheted mégha közben le is diplomázol, legfeljebb passziválnád addig amíg végzel.

Sok szerencsét!:D

2011. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem 23éves korig ingyenes az első OKJ?
2011. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, hát majd érdeklődöm még a sulinál is..

mert az van ,hogy szept 14-én leszek 21 éves, és ugye még van egy év az egyetemen BA-ból, de júniusban nem diplomáznék le, hanem csúsztatnék egy fél évet egyéb okok miatt, tehát egy év múlva ilyenkor kezdeném az okj-t szeptember elején, akkor már majdnem 22 lennék, deugye a jelentkezést előtte kell már leadni, viszont akkor még az egyetmen aktív lenne a félévem decemberig, de már csinálnám az okj-t (mivel tárgyaim nem lennének már csak a záróvizsga lenne hátra, így az okj-t nappalin és estin is el tudnám végezni, ahogy jobban kijönnék anyagilag..)

na majd érdeklődöm, köszönöm mégegyszer:)

2011. aug. 22. 10:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha főiskolán/egyetemen belül jelentkezel OKJ-s képzésre (ez hallgatói jogviszonyú képzés), akkor tökmindegy hány éves vagy, ha van még államilag támogatott féléved, és nem szereztél még főiskolai rendszerben OKJ-s végzettséget, akkor mehetsz államira. Az, hogy szereztél már egy BA diplomát nem fog számítani, mivel az alapképzés, meg a felsőfokú szakképzés két külön képzési szint.

Ez a 22 éves korhatár, meg első szakma abban az esetben van tudomásom szerint, ha tanulói jogviszonyú OKJ-s képzésre jelentkeznél (pl. szakközépiskolán keresztül).

2011. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy a nappali ingyenes 23 éves korig, akár van más végzettséged akár nincs. 23 év felett az esti ingyenes akár van diplomád akár nincs.
2011. aug. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Épp ezért mert két különböző szint ezért kell fizetni Ba elvégzése után az okj-ért hiába első. Ha már elvégeztél egy magasabb szintet nem tudod államilag az alacsonyabbat is. Onnan tudom h én is Okj-t végeztem és utánna érdeklődtem a dolgoknak.

3. válaszoló voltam.

2011. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
abban az évben amikor betöltöd a 22. évedet még jeletkezhetsz ingyenes okj-s képzésre. Vagy aki később kezdte a 1. osztályt. Meg az évvesztesek is kezdhetik 23 évesen. Ennyiről hallottam.
2011. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, még meglátom akkor, úgyis 1 év múlva lenne csak esedékes, addig még kiderül hogan lesz:)
2011. aug. 22. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!