Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van speciális eset tanköteleze...

Van speciális eset tankötelezettség megszüntetésére?

Figyelt kérdés

November 2. -án leszek 18 éves, az előző iskolámban s tanárok szépen elintéztek,4,3-as volt az év végi bizonyítványom, de megbuktattak, mert a 2. félévben már gyakorlati helyem nem volt. De nem is segítettek keresni. Inkább folytatnám estin a tanulmányaimat, gimnáziumban, de még nem vagyok 18.


Június óta keresem az iskolákat. Valahol az a probléma, hogy nem múltam még el 18, van, ahol érettségi kell egy képzéshez, van olyan képzés, amiért 90-160 ezret kéne fizetni. Ha tanulni akar az ember, de diszkriminálják, megalázzák, ellehetetlenítik, akkor hogyan tovább? A kormánynak is olyat kéne kidolgozni, amivel segíti a tanulni vágyó fiatalokat, nem keresztezi az útjukat! Nem mellesleg olyan tanítók kellenének, akik segítik a gyerekeket, nem hátráltatják!


Az ügyem nagyon bonyolult, mert az üzlettel is volt rengeteg problémám, ahol gyakorlaton voltam, ezért is hagytam ott őket. Nagyon sokat tűrtem, de mikor már a vásárlók előtt aláztak meg azt már nem viseltem tovább. Az ügyemet jelentettem az Oktatási minisztériumba, az Ombudsman-nak, de senki nem reagált még semmit.


Hova fordulhatnék még?


A segítséget előre is köszönöm.


2011. aug. 20. 19:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!