Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eszperanto érettségit elfogadj...

Eszperanto érettségit elfogadják hatodik tárgyként?

Figyelt kérdés

Ha leérettségizem középszinten eszperantobol akkor azt elfogadják felvételinél hatodik tárgynak az irodalom, nyelvtan, matek, angol, töri mellé?


És a sulimban ilyet nem lehet tanulni, szóval ha érettségizni akarok akkor hova kell jelentkeznem osztályozó vizsgát tenni? És mikor jelentkezzek?


2011. aug. 10. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Állati kevesen érettségiznek eszperantóból. Múltkor néztem, és egyébként várható, hogy ezekből a tárgyakból megszüntetik az érettségi lehetőségét.
2011. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, az emelt szintű érettségit szüntették meg, azt nem lehet tenni 2011től, mert olyan kevesen tették.


Középszintű érettségi van az és nem fogják eltörölni.

2011. aug. 10. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te ötödik tárgyra gondoltál, ugyanis a magyar érettségi az irodalom+nyelvtan együtt.

És én úgy gondolom hogy simán elfogadják az eszperantot.

2011. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rendes érettségit abból a tárgyból tehetsz, aminek a tantervi követelményeit teljesítetted, tanórán osztályzattal vagy osztályozóvizsgával.

Ha az iskoládban nem tanítják, akkor ők szervezik meg számodra a vendégtanulói jogviszonyt egy másik iskolában, amit szintén lehet osztályzóvizsgával is teljesíteni. Ilyen esetben az érettségit is a másik iskolában teszed le abból az egy tárgyból. Nem biztos, hogy ennek örülni fognak az iskoládban és esetleg le akarnak beszélni róla, ugyanis a te osztályodnak a nyitóértekezlete, ami az érettségit megelőzi, csak akkor kezdődhet meg, ha a másik iskolában már megvolt annak az osztálynak a záróértekezlete, ahova beosztottak téged eszperantóból, és ez nem kis szervezési nehézséget meg bosszúságot fog okozni az iskoládban (de jog szerint meg kell oldaniuk, csak esetleg zsebretehetsz néhány megjegyzést az osztálytársaidtól is meg a tanároktól is). Tudjad, hogy ezzel jár a dolog.


Minden esetben a saját iskoládban kell jelentkezned, mert csak velük állsz jogviszonyban, és ők intézik a többit. Az osztályfőnökhöz vagy az igazgatóhelyettesekhez forduljál.

Ha már van érettségid, akkor bármiből érettségizhetsz.

2011. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, a mikor kérdésre nem válaszoltam: az osztályzóvizsgát ápr. 30-ig meg kell szerezned, de amikor februárban jelentkezel, akkor már nyoma kell legyen a jogosultságodnak, pl. hogy te tervezed azt a vizsgát (ami ha nem sikerül, akkor bukod az érettségit!). A legjobb már szeptember elején intézni, például azért, hogy az iskoládban az érettségi beosztást tervezni tudják, ami komoly dolog és alapos előkészületet igényel.
2011. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.. csak azt nem értem, hogy miért kell nekem másik iskolába tanulói jogviszonyx? Csak úgy mehetek másik iskolába osztályozó vizsgát tenni ha van ott jogviszonyom? És ez ugye nem jelenti azt, hogy akkor oda időnként be kell járnom? Mert ahogy hallottam csak pesti iskolákban tanítanak eszperantót tehát ugye nem kéne oda eljárnom.. mert baranya megyében lakom..
2011. aug. 11. 16:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy azt sem értem, hogy ez miért okoz az iskolámnak ennyi gondot? Mert az, hogy én eszperontóból akarok érettségizni egy másik iskolában mivel különbözik attól mint pl. amikor angolból tettem emelt érettségit? Hiszen azt is másik iskolában kellett tennem, mégsem hiszem, hogy háborodtak volna miatta.. szóval nem igazán értem.
2011. aug. 11. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Épp ellenkezőleg: csak a saját iskoládban van tanulói jogviszonyod, ezért kell rajtuk keresztül szervezni a vendégtanulóságot. Mivel a te iskolád állítja ki a bizonyítványt, felel érted és az adataidért, és bocsát az érettségire. Szép is lenne, ha minden gyerek mindenféle iskolákba szaladgálna mindenféle jegyekért. Aztán ki kontrollálná az egészet, és ki írná alá a bizonyítványodat?


Az emelt szintű érettségi az más, az központilag meg van szervezve, be van építve a vizsgaszabályzatba, és időben mindenképpen megelőzi a középszintű szóbeliket, úgy van kitalálva, pont ezért. A másik középszintű meg nem feltétlenül.


Most nem gépelném be az egész érettségi rendszert, de ha erre jársz egy doboz jóféle jégkrémmel, és feljössz hozzám, akkor elmesélem, amíg együtt megesszük, de különben csak fogadd el, hogy így van. :-)

2011. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A másik kérdésedre pedig már válaszoltam: vendégtanulóként is tehetsz osztályozóvizsgát, akkor nyilván nem kell bejárni, csak egyszer. Az iskoládban majd utánanéznek, hol van a legközelebbi eszperantót tanító iskola, és oda fognak küldeni.
2011. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, egy kicsit pontosítom, de csak szavakról van szó: a fogadó iskolával valóban _vendégtanulói jogviszonyt_ kell létesítened a saját iskolád igazgatójának a közreműködésével. Egyszerűen mert ez a jogi alapja, hogy osztályzatot adhassanak neked. Az adminisztrációt ez esetben nem neked kell intézned, hanem a két iskolának egymás közt.
2011. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!