Hova mehetnék tovább?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, ez az utolsó évem gimiben, és nem tudom mit kezdek magammal érettségi után. Emelt biosz érettségire készülök a többit közép szinten. Mindenből 5-ös voltam és idén is próbálok majd, de megéri? Mármint, ezzel a felállással kb kitörölhetem a seggem... Fizikára és kémiára nem fogok menni, faktot meg már nem tudok váltani, így marad a biosz az egyetlen emeltnek. Amúgy ezt is csak azért csinálom hogy legyen valami, egyébként semmi nem érdekel... Angolból felsőm van, de azzal se sokat érek szerintem. Nyelvvel nem akarok foglalkozni.
2011. aug. 8. 22:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és matekból sz@r vagyok...
2011. aug. 8. 23:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs hobbid? mit szoktál szabad idődben csinálni? Próbálj ehhez kapcsolódó foglalkozást/szakmát keresni!
2011. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Köszönjük, hogy eldicsekedtél a kitűnő bizonyítványoddal, felsőfokúddal, ne játszd meg, hogy sajnáltatod magad. Nem áll jól...
2011. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pszichologia?
2011. aug. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

23:25 - rohadtul nem sajnáltatom magamat, azért írtam ki, hogy hátha segít a tanács adásban, de te gondolom nem vagy képes ezt felfogni.


Amúgy nincsenek hobbiaim... Tényleg semmi nem érdekel.

2011. aug. 9. 09:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Pszichologiához emelt magyar is kell... :/
2011. aug. 9. 09:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Elte-n meg Pázmányon pszichora egy emelt sem kellett eddig (persze anélkül nem lesznek meg a pontjaid). Azt még nem tudhatod, hogy jövő szeptemberben mi lesz a felvételi követelmény, de erősen kétlem, hogy 2 db emelt kéne, ha idén egy sem volt kötelező....
2011. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, és ajánlom, hogy nézegesd a felvi.hu-n az egyetemeket/főiskolákat és a kínált szakokat!
2011. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia. Ugyanebben a cipőben járok. Én is emeltezem bioszból májusban, és nekem is van egy IELTS felsőfokúm, de valahogy halvány lila gőzöm sincs, hogy mihez kezdjek. Egész életemben orvos akartam lenni, de most úgy elbizonytalanodtam, egyszerűen nem tudok dönteni...

Én a kertészmérnök szakot néztem, meg egyébként kémia faktos is vagyok, úgyhogy állatorvosi is mehetne, + pszihológia, esetleg vmi tanító féle, vagy óvodapedagógus, viszont én külföldben is gondolkodom, ott lennék szívesen orvos, és ez is egy plusz döntés, amit nem tudok meghozni..

Egyszerűen csaj jó lenne ha valaki döntene helyettem, és később őt tudnám okolni amiatt, hogy nem sikerült semmi..

Aztán a napokban arra jutottam, hogy ha nagyon nem sikerül semmit sem kiötlenem magamból vagy nem vesznek fel sehova, akkor kimegyek egy évre au-pair-nek külföldre, vagy akár csak fél évre, és addig is tapasztalatokat szerzek, nyelv stb.. És talán sikerül eldöntenem hogy mit is kezdjek a későbbiekben.

Remélem neked sikerül jól választani. Sok sikert (:

18/L

2011. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hű de elfogott a nosztalgia:D Én is pont így éreztem annyira nem érdekelt semmi h tisztára depis lettem tőle. Végül jelentkeztem egyetemre Okj-s szakokra, mert nem lett vmi fényes az érettségi sem az év végik. Csak azért jelentkeztem h legyen mit csinálni 1. évben nem is érdekelt csak túl akartam lenni rajta. 2. évben megszerettem a szakot és elkezdtem tervezni a jövőt. Sztem csak akkor tudod meg igazán hogy mit akarsz ha már benne vagy. Nekem legalábbis csak ez az egyetlen esélyem volt senki sem világosított fel mi hogy megy mik a lehetőségeim soha gimiben sem.

Az au pair vagy külföldi munka nekem is szimpatikus volt de nem álltunk úgy anyagilag sem így "szellemileg" sem pedig én élveztem volna.

Sztem vmi olyan szakra menj amin tudsz váltani. Pl egy csomó olyan Ba képzés van aminek az első 2 évében ugyan azt tanulod és csak később változik ez azért jó mert tudsz később váltani év veszteség nélkül.

Az hogy nem érdekel semmi az is nagyon nagyon ismerős, nos én még most sem tudom azt mondani h amit választottam annyira lekötne de mivel sikeres vok már benne ezért szeretem ez is vmi.

Ha reggel felkesz akkor mire gondolsz elöszőr? Amikor boldog vagy miért vagy az? Mit csinálsz a szabadidődben csak úgy ami nem tervezett? Van vmi ami szerinted menő vagy jó móka lehetne? Bármi ami eszedbe jut segíthet. Persze nem azt várom h egyik napról a másikra tudd mert ez egy hosszú folyamat én már csak tudom.:D

U.I.: bocsi a kisregényért csak elragadtattam magam

2011. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!