Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi jegy vagy az évvégi...

Érettségi jegy vagy az évvégi jegy a fontosabb?

Figyelt kérdés

Most készülök előrehozott érettségit tenni de ugye ahhoz kell osztályozó vizsgát tennem, viszont a dolog úgy áll hogy az osztályozó én szerintem nehezebb lesz, mint maga az érettségi. Szóval az most furán fog kinézni hogy évvégéken 2-es 3-as vagyok az érettségim meg 5-öes lesz angolból.


Az osztályozón a tételeket kérdezik, mindet.

Főiskolára szeretnék menni, ott ezt ennyire nézik?


2009. ápr. 7. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi jegy, illetve százalék jobban számít. Főiskolán nyilván nézik az összeszázalékot... A középfokú érettségi nagyon könnyű, de azért ekkora különbség az évvégi/érettségi jegyek között valószerűtlennek tűnik... Mindenesetre sok sikert!!!!! :)))
2009. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. ápr. 7. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a felvi.hu pontszámítójával megnézheted, hogy állna a pontszámod így, előrehozott érettségivel, illetve milyen lenne akkor, ha nem tennél előrehozottat, hanem mondjuk végig 4-esed vagy 5-ösöd lenne angolból és az érettségid is úgy sikerülne. Megér egy próbát, érdekes összehasonlítás.
2009. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tanulsz másik nyelvet, akkor azt is viheted. Pl én németet és angolt tanulok, németből érettségizek. Ha az év végi jegyem jobb lenne angolból, akkor azt néznék, annak ellenére, hogy németből érettségizek:)

Szal ha van másik nyelved, és abból ötös vagy, akkor nyugodtan menj érettségizni, én már megbántam h nem tettem előrehozottat.

Amúgy jegyenként -2 pont a 400ból.

2009. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!