Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem becsülik az emberek...

Miért nem becsülik az emberek a mérnökasszisztens képzéseket?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom, hogy technikusival jobban jár az illető, mert mérnökasszisztensin több menedzsment meg "ratyi tárgy" stb van... Pont ez a lényege, magasabb szint, magasabb tudás anyag, pl. egy mérnökin is mennyi menedzsment van a kötelező tárgyakon kívül. Szerintem az a baj, hogy az emberek nem tudják hova rakni ezeket a fajta FSZ képzéseket, és mivel nem ismerik leszólják és technikussal azonosítják. Pedig korántsem így van pl. a gépipari mérnökasszisztens igen is nehéz képzés és közel nem olyan szint, mint egy gépész technikus kevesen is tudják elvégezni, én mondjuk mechatronikain végeztem fősulin, nem szakközépiskolában, mert ott tényleg gyengébb az oktatás ezt aláírom és nem is veszik olyan komolyan az oktatást. Mint ahogy nem is fogják úgy becsülni az illetőt aki elvégezte, mint aki egyetemen vagy fősikolán járt egy ugyan olyan képzésre, ezeket sem kellene összekeverni, bár úgy tudom, meg is fogják szüntetni, hogy középiskolában el lehessen végezni.

Jó hosszú lett sajnos.


2011. júl. 30. 14:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mérnök vagyok, ahol végeztem, van mérnökasszisztens képzés is. Alig valamivel kevesebbet tanulnak, mint a mérnökképzésen, ehhez képest sajnos jóval "értéktelenebb" oklevelet kapnak.

A baj az, hogy annyira sok friss és kevésbé frissdiplomás mérnök van állás nélkül, hogy ténylegesen asszisztensi állásokra is őket (minket) vesznek fel. Legalábbis az építőiparban, én abban vagyok benne...

2011. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 (L) Bella (L) ***** válasza:
miért tanuljak két évig mérnökasszisztensnek, ha 3 év tanulás után mérnök lehetek?
2011. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!