Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem becsülik az emberek...

Miért nem becsülik az emberek a mérnökasszisztens képzéseket?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom, hogy technikusival jobban jár az illető, mert mérnökasszisztensin több menedzsment meg "ratyi tárgy" stb van... Pont ez a lényege, magasabb szint, magasabb tudás anyag, pl. egy mérnökin is mennyi menedzsment van a kötelező tárgyakon kívül. Szerintem az a baj, hogy az emberek nem tudják hova rakni ezeket a fajta FSZ képzéseket, és mivel nem ismerik leszólják és technikussal azonosítják. Pedig korántsem így van pl. a gépipari mérnökasszisztens igen is nehéz képzés és közel nem olyan szint, mint egy gépész technikus kevesen is tudják elvégezni, én mondjuk mechatronikain végeztem fősulin, nem szakközépiskolában, mert ott tényleg gyengébb az oktatás ezt aláírom és nem is veszik olyan komolyan az oktatást. Mint ahogy nem is fogják úgy becsülni az illetőt aki elvégezte, mint aki egyetemen vagy fősikolán járt egy ugyan olyan képzésre, ezeket sem kellene összekeverni, bár úgy tudom, meg is fogják szüntetni, hogy középiskolában el lehessen végezni.

Jó hosszú lett sajnos.


2011. júl. 30. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mármint ki nem becsüli?

Én speciel nem is hallottam róla, hogy van ilyen.

Mit csinál egy mérnökasszisztens?

Lehet az asszisztens szó miatt. Én nem tudom mit csinál, de így úgy hangzik, mint egy mérnöknek a titkárnője.

2011. júl. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az emberek... szakiránytól függ, általában gyártástervezői, művezetői pozícókban helyezkednek el, tervezési feladatokat látnak el stb.
2011. júl. 30. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert az ilyen munkakörökbe inkább fiatal egyetemi végzettségű mérnököket keresnek. Számomra inkább gyakorlatszerző pozíciónak tűnik.
2011. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az attól függ... mérnököket inkább komolyabb tervezési, szervezési munkákhoz és vezetői pozíciókban alkalmaznak, mintsem gyártsátervezői stb....
2011. júl. 30. 15:06
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Amit leírtál, azokra a pozíciókra műszaki menedzsereket és/vagy mérnököket alkalmaznak. Mérnökből csak akkor lesz felső-közép vezető, ha továbbképzik gazdasági téren is. Addig meg ő is csak egy beosztott. A mérnökasszisztens szó hallatán nekem is a titkárnő jut eszembe...
2011. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó, a lényeg, hogy nem technikusi szint, nem culáger munkád lesz....
2011. júl. 30. 16:10
 7/12 anonim ***** válasza:
mérnökaszisztens = valódi mérnöknek főzheti a kávét
2011. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát ha te lenézed a culáger munkát, akkor a te szakmádat miért ne nézhetné le egy magasabb végzettségű? ;)
2011. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1: Nem nézem le.

2: Pont az előbbi általánosításról beszéltem... "valódi mérnöknek főz kávét"


a két szaknak köze nincsen egymáshoz, attól, hogy mérnökasszisztens nem mérnöki munkát kell, hogy végezzen, hanem vagy az ő munkáját segíti, vagy teljesen másban tevékenykedik. Nem értem ezt az általánosítást....ez egy új réteg a munkaerő piacon, ennyi.

2011. júl. 30. 19:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Mert nincs aki megmagyarázza ezt az embereknek. Aki tizen huszon pár évvel ezelőtt tanult, vagy aki nem ismeri számára titkárnőt jelent.

Te ebben benne vagy, tudod mi ez, de az emberek 90%-a nem.

Ha tájékoztatva lennének a munkaadók, talán tudnák, hogy kit keressenek, de most még az oktatási rendszer sincs kiforrva. Pl nem nagyon tudnak különbséget teeni egy msc és egy bsc diplomás közt, de még az FSZ-eket sem tudják hova rakni. FSZ-ek közt sok a hangzatos elnevezés, amikről én se tudom, hogy mit csinál, pedig én is egyetemre járok.

2011. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!