Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyien akarnak manapság...

Mennyien akarnak manapság kriminálpszichológiára menni?

Figyelt kérdés
Mekkora a túljelentkezés?
2011. júl. 29. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A felvételi követelményekben megadott könyvlista nem az a tipikus 'alaptananyag',tehát a legtöbb felvételiző számára szinte az összes könyv ismeretlen.Nagy kihívás egy teljesen új ágazatból,ismeretlen könyvekből sikeresen felkészülni.A most futó témába vágó TV-sorozatok dömpingje miatt sok fiatalnak tetszik meg ez a hivatás,persze töredékük jut el a tényleges megvalósításhoz.Egyébként úgy tudom,hogy a szak neve kriminológia, nem pedig kriminálpszichológia,de előfordulhat,hogy tévedek.Általában a pszichológia alapképzésre és az összes mesterképzésre többszörös a túljelentkezés,legalább 3-4 szeresre kell számítani.
2011. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint elég sok embernek megtetszik ez a képzés, de ah az előttem szóló is mondta kevesen jutnak el a megvalósításhoz.

Ellenben Mo. azért nem USA. Nem hiszem, hogy itt annyi megoldatlan bűnyügy lenne, amihez szükség van egy ilyen emberre.:S

De ettől függetlenül próba szerencse. Lehet h nincs igazam, ha ez tetszik akkor hajrá:)

2011. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én szeretnék, csak nm tudom, hol lehet ilyet tanulni. ha nem veszed sértésnek, kiírom kérdésben :)
2011. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ELTE-n lehet tanulni kriminálpszichológiát mesterszakon.
2011. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton kriminológiát csak mesterképzésben lehet tanulni!

Azt pedig cáfolom, hogy nincs rá szükség. Ilyet soha senkinek sem ajánlok szívesen, de most az egyszer kivétel. Nézz RTL-t. Konkrétan -ez nagyon sajnálatos- heti rendszeresen interjúvolnak meg egy bizonyos kriminálpszichológus szaktekintélyt. Mert 1 év alatt a kétszeresére nőtt a brutális erőszakban elhunytak száma, és még az év fele hátra van. Nem a megoldatlan ügyeken van a hangsúly. Mert Sajnos, Magyarországon nincs felszerelve semmi. Sem a kórházak, sem a rendőrség. Rendes felszerelések nélkül pedig nagyon nehéz bármi pluszt nyújtani. Így csak a nehéz verejtékkel megszerzett tudásukra hagyatkozhatnak. Minden nagyobb volumenű bűntettben részt vesznek kriminálpszichológusok, ugyanis ők foglalkoznak azokkal akik esetlegesen túl éltek egy brutálisabb támadást, ők foglalkoznak esetlegesen a börtönben poshadó mocskokkal.


A Kriminológiának is rengeteg arca van, alapjáraton, ha elvégzed mester fokon a kriminológia szakot akkor egy nevet kapsz, amit az eredeti szakmádhoz hozzá csatolhatsz. Mondok egy példát. Osztatlan jogász képzés után vehetsz fel krim. mesterképzést. Ha azt elvégzed ez lesz a teljes neve a szakmádnak, hogy "Kriminológiai szakokleveles jogász"!


Valóban pl. a Gyilkos elmék szerintem minden 2. fiatalban felkeltette az érdeklődést, de kevesen néznek utána, annál is kevesebben gondolkodnak el rajta. Annak a fele jelentkezik ahhoz mérten egyetemre. Aztán annak a fele tanul az egyetemen olyan szinten, amihez felveszik egy mesterképzésre. És aztán még annak a fele meg is gondolja magát, hogy ilyen jegyekkel mást szeretne tanulni.

Aztán a másik fele talán jelentkezik mesterképzésre. Annak a felét veszik csak fel. És annak a fele útközben kibukik. A másik fele sikeresen elvégzi,de végül annak a fele tud csak evvel a szakmával elhelyezkedni.

2011. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszolónak:


[link]


Az első voltam.

2011. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért a kriminológia és a kriminálpszichológia "kicsit" más, nekünk, joghallgatóknak van olyan tantárgy, hogy kriminológia, ott az alapokat tanítják meg a hallgatóknak. Kriminológus végzettséggel szerintem nem lehetsz "profilozó"...
2012. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!