Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem (Debrecen) milyen?

Orvosi egyetem (Debrecen) milyen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék orvosira menni, az elhivatottságom úgysem engedne más pályára.11.-ben nagyon elcsesztem a kémiát,3-as lettem év végén.Ha negyedikben most belehúzok, keményen tanulok szerintetek van esélyem rá, hogy bejussak? Jó képességű vagyok, 9évig kitűnő voltam, de az özbizalmam sosem volt túl sok.Ha esetleg orvosisok olvassák ezt, lenne millióó kérdésem :))
2011. júl. 25. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tippeld be, hogy (szerinted) kb hogy fog sikerülni az érettségid, milyenek lesznek a jegyeid, és ha kikalkulált neked valami pontot, nézd meg az idei ponthatárokat, és akkor látni fogod milyen keményen kell tanulnod :)

2011. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Felvehetnek persze, csak készülj fel rendesen az érettségire. Egyébként orvosis vagyok (bár Szegedre járok, nem Debrecenbe), ha van vmi kérdésed írd nyugodtan, megpróbálok válaszolni.
2011. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egésznek a kulcsa hogy GYAKOROLJ RENGETEGET! Bioszból és kémiából is!

Én 10.-ben voltam 3-as kémiából, számolni egyáltalán nem tudtam, még a legegyszerűbb számolás is komoly problémát okozott. Aztán 12.-re belejöttem. Idén próbálkoztam másodszorra, és most bekerültem DE-ÁOK-ra.

Szóval szerintem van esélyed, de nagyon tanulj!

2011. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen, tudom..anyukám mindig mondja,hogy idén orrvérzésig kell tanulnom :) de megfogom csinálni:) köszönöm a válaszokat :)
2011. júl. 25. 20:09
 5/12 A kérdező kommentje:
még annyi érdekelne, hogy egy nagyonjó eredményű emelt kémiához mindenképp kell felkészítőtanár? az elmélethez vannak könyveim, de mégis félek, hogy valami kimarad :)
2011. júl. 25. 20:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen emelthez nem kell "feltétlenül" tanár. Ez egyedi dolog. Van, aki fel tud készülni egyedül, de van olyan, aki nem. De úgy tudom emelt kémiánál inkább a számolás nehéz. Egyébként ha nem okoz túl nagy anyagi terhet, akkor szerintem érdemes elmenni tanárhoz. Vagy esetleg próbálj meg magadtól készülni, és érettségi előtti utolsó pár hónapban menj el tanárhoz, és beszéljétek át azokat, amik esetleg nem mente annyira, meg csináljatok összefoglaló feladatokat.

De ha kémiából hármas voltál, miért nem inkább bioszból emeltezel?

2011. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azért, mert eddigi tapasztalatok szerint a biosz emelt jóval kiszámíthatatlanabb, mint a kémia emelt.és nem akarom a véletlenre bízni.:)
2011. júl. 25. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Hm...lehet:) Hát kinek mi^^
2011. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ebben igazad van kérdező! A biosz valahogy megfoghatatlanabb, sosem lehet előre kiszámítani, hogy mi lesz. A kémia ebből a szempontból sokkal jobb, viszont ott a számolások izzasztóak...

Ajánlom neked Villányi: Kétszintű érettségire című tk-et és a hozzá tartozó feladatgyűjteményt. Ott a fejezetek végén össze van szedve, hogy az 5-öm lesz kémiából című fgy-ből miket érdemes megcsinálni. Nálunk fakton 4 emelteztek, megcsináltak mindent, ami a könyvben ki volt jelölve és semmi meglepi nem érte őket. A legroszabb 88% lett...

2011. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a feladatgyűjteményem megvan, elég durva.elvileg egyetemi feladatok is vannak benne, vérizzasztóak :D köszönöm a tanácsot, mindenképp megveszem a tankönyvet is. :)
2011. júl. 26. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!