Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-GTK/műszaki menedzser....

BME-GTK/műszaki menedzser. Írnátok nekem pár dolgot erről a szakról?

Figyelt kérdés

Először is én jövőre fogok érettségizni, és ide szeretnék majd járni. :)

Most egy közgazdasági szakközépiskolába járok. Mennyire "passzol" ehhez ez a szak?

A BME mennyire "elit" suli?

Ez a szak mennyire kelendő a munkaerőpiacon?

Pontosan mit tanulnak a műszaki menedzserek?

Idén 365 volt a felvételi pontszám. Jövőre várhatóan mennyire emelkedik?


2011. júl. 23. 19:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
2011. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Kedves 12.30-as válaszoló!

Köszi, megnyugtattál. A gond az, hogy én nem is a BME-n végzem a GM-et, hanem az ÁVF-en, állami levelezőn (nem sok ilyen hely van). Így max annyi előnyöm van, hogy a szórótárgyak (matekok, mikrok) megvannak már.

Egyébként te hányadéven vagy? Tervezed az Msc-t? :)

2011. júl. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még 3 félév. MM Msc-ről nem hallottam jókat (ugyanazt adják le, mint bsc-n), szerintem egy másikat választok, vagy akár egy bce-set.
2011. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

A BME alapvetően műszaki területen az ország legjobb sulija, véleményem szerint minden szempontból az ország legjobb egyeteme. Bár külföldön majdhogynem ismeretlen, de ez a hazai oktatás színvonalát is minősíti.

A műmenedzser képzéssel a legnagyobb gond az, hogy vezetőket képeznek. Akik mindenhez értenek kicsit, de semmihez sem igazán. Ezzel a valódi gond az, hogy amikor 0km-esen el akarnak helyezkedni, akkor senki sem alkalmazza őket, hátszél hiányában. Mert ha te egy cégvezető lennél, és azt szeretnéd, hogy egy műszaki projected sikeres legyen, akkor nem pályakezdő vezetőt fogsz felvenni a menedzselésére, hanem tapasztaltat.

Viszont ismerek műmenedzsereket, akik sikeres pályát futnak be, viszont ők tudnak elég komolyan programozni is.


Egyébként ha biztos állást szeretnél, akkor valamelyik mérnöki szakot célozd meg. Nem olyan nehezek, mint amilyennek beállítják őket. A közgázos dolgaiddal pedig viszonylag sok tárgyat tudsz majd könnyen teljesíteni.

2011. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Azok szólják le a műszaki menedzser képzést akik pl. csak a bme-s fost ismerik,mert az tényleg semmire nem jó...Amúgy a bme gtk egy rakás szar...Menj inkább szie vagy óe vagy szie ybl karokra...Az ér valamit...Gépész,villanytanos és építős menedzseri részre...
2012. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!