Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-GTK/műszaki menedzser....

BME-GTK/műszaki menedzser. Írnátok nekem pár dolgot erről a szakról?

Figyelt kérdés

Először is én jövőre fogok érettségizni, és ide szeretnék majd járni. :)

Most egy közgazdasági szakközépiskolába járok. Mennyire "passzol" ehhez ez a szak?

A BME mennyire "elit" suli?

Ez a szak mennyire kelendő a munkaerőpiacon?

Pontosan mit tanulnak a műszaki menedzserek?

Idén 365 volt a felvételi pontszám. Jövőre várhatóan mennyire emelkedik?


2011. júl. 23. 19:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Milyen a képzés színvonala?
2011. júl. 23. 19:36
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Ezen a szakon végzett Szécsi Zoltán, háromszoros olimpiai bajnok vizilabdázó.
2011. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan mit tanulnak? Semmit. Vagyis mindenből egy kicsit, de semmi menedszerkedést szinte. A legjobb barátom most fogja elvégezni januárba. Mindig hisztizett, hogy micsoda egy ócska hely. A BME-t is utálta, mert "ez az egyetlen iskola ahol nincs szünet, itt a legb*zibbak a tanárok stb.stb." Tanult az ikarus buszok felépítéséről. A mezőgazdasági gépekre felszerelt markolók, csörlők fajtáiról, felépítéséről stb. Ezeken kívül még megannyi idétlen tantárgya volt, aminek semmi értelme nem volt és "csak azért kell, hogy taníthassanak valamit a műszaki menedzsereknek a diplomáért" Jó, természetesen tanult közgazdaságtant, számvitelt és még jó pár fontosabb tantárgyat, de elenyésző.

Semmi szín alatt nem menne tovább mesterre, legalábbis tuti, hogy nem ennek a szaknak a mesterére.

Fogalma sincs, hogy hogyan fog pályakezdőként januárban elhelyezkedni. Igaz, céget szeretne majd alapítani, de ehhez még is csak kell egy induló tőke stb. (Rutint nem említem, mert köze nem lenne a cég érdeklődési körének ahhoz, amiből éppen diplomája van.)

2011. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Na először is. A tananyag az nagyrészt ugyanaz, mint a Gazdálkodás és Menedzsment szakos tantervben, csak ehhez még hozzájön egy csomó mérnöki tárgy, illetve azoknak az alapjai. Igen, ahogy az előző válaszoló írta, mindenből egy kicsit tanítanak (egyébként van, amiből túl sokat is), de nem is az a lényeg, hogy ugyanazt megtanuljuk, mint a gépészek, vik-esek, építősök...stb, mert akkor 20 évig tartana az egyetem, és 10 diplomát kapnánk kézhez. Annyit tanítanak, hogy legyen fogalmad a dolgokról, amikkel a munkakörödben fogsz találkozni. Odamész a gépészmérnökhöz, ő elmondja, hogy ilyen és ilyen csapágy szükséges ehhez a géphez, te pedig ki tudod választani a legmegfelelőbbet a beszállítóktól, és árajánlatot kérsz mondjuk 2000 darabra. A lényeg az, hogy ez a munkakör összeköttetést teremt a mérnökök, és a felső vezetők (top menedzserek) között. Tanulsz majd digitális technikát (habár lehet, hogy soha nem fogod használni, és 2 év múlva elfelejted, hogy hogyan kell logikai rendszereket tervezni...), gépészmérnöki ismereteket, építő- és építészmérnöki ismereteket, vegyipari ismereteket, közlekedésmérnöki ismereteket, és ezek mellett fizikát, biológiát, kémiát...stb.

Az egy dolog, hogy egy részüket teljesen feleslegesnek gondolod, miközben tanulod, soha nem tudhatod, hogy hova sodor az élet, és mi lesz a munkád. Nagyon sok érdekes dolgot tanítanak, és egyfajta szélesebb látókört teremt ezáltal. Aki szarik az egészbe bele, az persze, hogy feleslegesnek tartja mindet, de akkor hagyja ott a szakot, és próbálkozzon máshol. Vannak tárgyak, amelyek megtanulása FUCKYOUUUU reakciót vált ki, ezek nagy részét ki lehet puskázni, ha muszáj (szoc,filo,biosz,fizika, kémia..). Sokan mondják, hogy büfé. Olyan értelemben büfé, hogy nem jársz be az órákra, mégis át tudsz menni a tárgyakról (nem pedig olyan értelemben, hogy kisujjból kirázod). Mert az évfolyam nagy része nem megy át elsőre mikróból, gazdstatból, és az egyéb nyalánkságokból.

Ami az elhelyezkedést illeti, jó pár hirdetés szól külön a műszaki menedzsereknek is, de akár termelésszervezést, projektmenedzselést is el lehet vele vállalni. Illetve még egy dologban segít ez a szak, mégpedig abban, hogy megkapsz minden olyan információt, ami egy saját vállalkozás elindításához, menedzseléséhez kell.

A döntés rajtad áll. Ha talpraesett vagy, nagyon könnyen találsz jó munkát, és nem urban legend a több százezres kezdő fizetés sem.

Még annyit, hogy első évben az évfolyam átlag 1.8 volt, ami azt hiszem jól tükrözi a szak nehézségét (nem pedig a nem tanulást), és 2.5től már kapsz ösztöndíjat is.

Nem hinném, hogy nagyon emelkedne majd a pontszám. 360-370 körül lesz jövőre is. A BME-s pedig az egyik legkelendőbb diploma a magyar munkaerő piacon (az elte, bce, sote, szte, bgf mellett). Műszaki szempontból pedig ez az első.

Üdv

2011. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 21:57!

Te jelenleg is ezt tanulod?

Az mennyi hátrányt jelent, hogy lány vagyok? (a műszaki dolgok miatt)

2011. júl. 23. 23:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még van egy évem hátra. Szerintem nem hátrány. Jó pár lány van az évfolyamelsők között ;) Ha jól számoltam, a szak 35%-a lány, bár jóval többnek tűnik ez az arány, mert ők többet járnak be az órákra.
2011. júl. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Szia, Kedves Válaszoló!


Én azt szeretném kérdezni, hogy a term.tudományos tárgyakból mennyire kérnek "előképzettséget"? Pl. fizikát 2 félévig tanultam gimiben, azt se nagyon erőltették, ez mennyire hátrány? Az órán elmondottakból + könyvből lehet sikeres vizsgákat tenni?

Egyébként GM másodéves leszek, mennyire "jó" ez a szak szerinted a MM mellé?

Köszi, Üdv!

2011. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én kb semmire nem emlékeztem fizikából, talán a v=s/t -t tudtam,de ez teljesen más fizika lesz. Tele lesz deriválással, integrálással, relativitáselmélet...stb. Ez rosszul hangzik, de elmondok egy titkot. Nagyon nem veszik komolyan a számonkérést ebből, olyannyira, hogy tanulás nélkül is átmennél a zh-n. Amúgy nagyon sokan csinálják egyszerre a 2 szakot, mert tulajdonképpen ugyanaz. Ha MM-et kezdted volna előbb, és mellé csinálod a GM-t, akkor könnyebb dolgod lett volna, mert akkor csak pár gazdasági tárgyat kéne hozzácsapnod, meg 1 projektfeladatot + szakdogát, és készen is vagy a GM-mel. Lehet, hogy fordítva kicsit nehezebb lesz, mert nem indulnak keresztféléven ezek a mérnöki tárgyak, és lehet, hogy csak 4-5 félév múlva végeznél vele, de számold ki, ha van időd.
2011. júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

És ha fel kéne osztani, akk kb hány % a műszaki rész és hány % a gazdasági?

Am köszi az eddigi összes válaszodat! :)

2011. júl. 24. 12:34
 10/15 anonim ***** válasza:

A legnehezebb tárgyak (szubjektív) : mikroökonómia, matek a1-a2, makroökonómia, vegyipari és biomérnöki műveletek, gépészeti rendszerek, gazdaságstatisztika, vállalati pénzügyek, műszaki mechanika. Legalábbis ezekkel szenvedtek meg legjobban az ismerőseim, meg 1-2-vel én is. A mikro és a gazdstat a mumus, többen 3-4-5 félévig is csinálják...

A biosz-kémia-fizika-szociológia-filozófia pedig a legegyszerűbbek közé tartoznak.

2011. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!