Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy anyagmérnök...

Gépészmérnök vagy anyagmérnök legyek?

Figyelt kérdés
Melyiknek van jobb jövőképe? Vagy még a gépipari mérnökasszisztensen is gondolkozom, mert túl sok a diplomás és ez a képzés elég magas szakmai tudást ad, de mégsem diploma. Szóval ezek közül kéne választani.
2011. júl. 23. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök. Szerintem nincs olyan sok diplomás gépész, mint jogász és közgazdász. Nem nagyon láttok mérnök asszisztensi álláshirdetéseket, ha van is és jelentkezik oda egy "kevésbé színvonalas" Egyetemen/Főiskolán végzett gépészmérnök az jóval nagyobb eséllyel indul, mint egy mérnökasszisztens.
2011. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én sexmérnők lennék a helyedben!
2011. júl. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mérnökasszisztens az nem más, mint magának a mérnöknek a csicskása, csak arra jók az ilyen asszisztensképzés fsz-ek, hogy legyen egy utolsó hely, ha nem veszik fel az embert mérnöknek. Amíg a mérnökök után két kézzel is kapkodnak, nem nagyon számít hogy gyakorlatias tudás ide vagy oda.


A "túl sok a diplomás" nem a mérnökökre vonatkozik, hanem a bölcsészekre és jogászokra. Mérnökökből, amik csak diplomások lehetnek, belőlük viszont hiány van.

2011. júl. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg gépész.
2011. júl. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gépészmérnökként lehet szakirányt választani. Ezek között van anyagtechnológus (ez a BME, a többi helyen nem tudom). Ezt érdemesebb akkor választani, ha az anyagmérnökség érdekel. Amúgy is ez az egyik legkeresettebb gépészmérnök szakirány, ha jól értesült vagyok.
2011. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Anyagmérnökök számára is van állás szép számmal !


Nálunk itt Miskolcon remek képzést kapnál,ha ide jönnél. A hazai anyagmérnök képzést innen kezdeményezték és még most is ez a képzés fő bázisa. Ma már a korábban fenn állt főleg fémes szakirányok mellet megjelentek a polimeres és kerámiás érdeklődést is kielégítő szakirányok. Sőt, akár nanotechnológia is lehet a szakterületedet, amit jelenleg még kevés egyetem mondhat el magáról!

A kar (Műszaki Anyagtudományi Kar) meg ítélése és műszaki felszereltsége, tudós oktatók aránya évről évre egyre jobban javul !


S nem elfelejtendő,hogy ha miskolci anyagmérnök leszel, akkor részesévé válhatsz a Selmecbányáról indult (1735) és máig fenn álló egyedülálló hagyomány rendszerünknek!

2012. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Azt elfelejtettem,hogy az anyagmérnökké váláshoz inkább kémia ismereteidet mélyítik el a tanáraink.


Én mikor ide jöttem 1 évet tanultam középiskolában kémiát, informatikusnak készültem, de hála az itteni tanároknak még mindig itt vagyok és nem is olyan rossz eredményekkel!


De,ha még is érdekel a fizika és a mechanika akkor se keseredj el! Ebben az esetben szakosodhatsz képlékenyalakítónak vagy hőkezelőnek. S így rengeteg kovácsműbe, dróthúzó üzembe és más alakító céghez mehetsz, amikből szép számmal van az országban!

2012. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt is van egy anyagmérnök...csak annyit mondok, h nem mindig a gépészmérnök a nyerő :DD
2012. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!