Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerinted pályaválasztáskor...

Szerinted pályaválasztáskor milyen sorrendben jelöljem meg az alábbi középiskolákat Debrecenben? Ha az számít, hogy jó magatartású diákok között tanulhassak és minél jobb képzést kaphassak az idegen nyelvekből?

Figyelt kérdés

- Ady Endre Gimnázium: magyar-angol kéttanítási nyelvű

- Balásházy János: angol nyelvi előkészítő

- Dienes László Gimnázium: angol nyelvi előkészítő

- Dienes László Gimnázium: magyar-angol kéttanítási nyelvű

- Erdey Grúz Vegyipari: angol-magyar kéttanítási nyelvű

- Fazekas M. Gimnázium: angol nyelvi előkészítő ang-német

- Medgyessy F. Gimnázium: angol idegen nyelvi tagozat

- Kossuth L.Gyk.Gimnázium: idegen nyelvi alapozású osztály


Szerintetek milyen sorrendben jelöljem meg őket, ha számomra legfontosabb az, hogy jó magatartásúak között tanulhassak és minél jobban elsajátíthassam az idegen nyelveket? Miket hallottatok ezekről az iskolákról, osztályokról, itteni társaságokról? Milyen nyelvvizsgákat adnak ezekben az iskolákban? Bármi érdekel! Köszönöm mindenkinek.


2011. júl. 22. 19:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mindenki gimnáziumba akar menni?

hol vannak a szakmunkások?

2012. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
2012. jan. 7. 14:35
 13/13 anonim ***** válasza:
Na akkor most én volt Ady-s ként kénytelen vagyok közbeszólni, és megvédeni a volt sulimat. Én 2011-ben végeztem a B osztályban, ami nem kéttannyelvű, "sima" osztály, 0. évfolyammal, utána nagyjából általános tantervű lesz. Megmondom őszintén a D-sekkel viszonylag kevés kapcsolatom volt, az valószínűleg igaz, hogy az Ady D osztály valamilyen szinten egy külön állatfaj, de 9-es hozzászólást nem teljesen értem, arra gondolsz, hogy a D-sekkel a többi osztállyal szemben kivételeznek? Nem tudom, nekem ez nem tűnt fel, de biztos nem figyeltem, vagy már nem emlékszem rá. Azt meg végképp nem értem, hogy miért húznák le a D-sek a többi osztályt. Az egyébként igaz, hogy az Ady-ban valószínűleg pár dolgot nem vesznek annyira halálos bűnnek, mint más sulikban, pl. 9-es osztálykiránduláson ivászatért lehet, hogy egy durvább egyházi suliban fegyelmi tárgyalás lenne,és jó, ha ki nem rúgnak, nekem meg simán példás lett a magatartásom 9-ben, miután az osztályfőnök kísért ki a mosdóba, lemosakodni, miután lehánytam a saját ruhámat, és olyan állapotba kerültem, hogy valakibe kapaszkodni kellett...Későbbi évfolyamon persze már én sem voltam példás,sőt 11-től változó, végig, de csak az igazolatlan órák magas száma miatt, meg van az az idióta szabály(Ami amúgy a legtöbb suliban megvan.), hogy tanítási idő alatt nem lehet elhagyni az épületet szünetben sem, én meg sérelmeztem, hogy mi ez a baromság, amikor már nagykorú voltam, akkor meg főleg, hogy mi az már, hogy 30 perces szünetben nem mehetek ki egy sütiért az iskolától 50 méterre levő török büfébe, úgyhogy ennek egyszer sikerült olyan formában hangot adnom az ügyeletes tanárnak, amiből fegyelmi lett.(Nem, semmilyen fizikai agresszió nem volt, mielőtt valaki valami durvára gondolna. Csak elkezdtem magyarázni az ügyeletes tanárnak,hogy hé én nagykorú vagyok, és hogy ez személyi szabadság megsértése, és felhívtam a 107-et, hogy ezt egy rendőr magyarázza már el neki...:D ) De utána sem éreztem egy percig sem pl. olyat, hogy a szaktanárokat, a tantárgyi osztályzásnál ez a legcsekélyebb mértékben is befolyásolná, ami persze így normális, de más suliban nem biztos, hogy így van... Szóval én voltam az égetni való renitens, és sajnos 11-től a tanulást sem vettem túl komolyan, ennek ellenére az az emlékem az Ady-ról, hogy a hangulat nagyon jó volt, és jó választottam, mikor nem a Fazekasba mentem. Bakker emlékszem, mikor elmentem a Fazekasba nyílt napra, az volt az érzésem, hogy egy k**@szott kórházban vagy börtönben vagyok, az Ady-ban, meg hogy egy suliban, ahova hús-vér emberek járnak. Szóval lesz@rom, hogy mennyivel van előrébb a Fazekas a hivatalos HVG rangsorban(Az Ady is benne van azért az első 100-ban, és az viszont igaz, hogy ezt lehúzza, hogy a D-sek közül sokan egyszerűen olyan (művészi) pályát választanak, ami a statisztikában úgy jelenik meg, hogy nem ment felsőoktatásba, pedig nagyon komoly dolog.) nem éri meg, ha öt évig majd megőrülsz, és depressziós leszel... Szóval az egyetlen dolog, ami az Ady-val kapcsolatban bánok, hogy nem vettem eléggé komolyan a tanulást(De ez nem a suli hibája volt.), meg 12-ben tényleg nem kellett volna összebalhézni az ügyeletes tanárral, fölösleges, öncélú, gyerekes konfliktus volt. Ami a nyelvoktatást illeti, az nagyon jó az Ady-ban, a sulin biztos nem fog múlni senki nyelvvizsgája.(Az angolt én személy szerint sajnos megint csak nem vettem komolyan, de ez megint nem a suli hibája volt, megtanítottak volna angolul, ha én tanultam volna...) A többi tárgyból is, aki akar tanulni, az megteheti, olyan elképzelhetetlen, hogy az osztály, mint "strébert" kiközösíti, aki tanulni akar, ami gyengébb helyeken nyilván megint csak előfordulhat.(A természettudományos tárgyak nem a fő profiljai a sulinak, de azért azt is normálisan tanítják, és nyilván aki orvosira akar menni, annak a felkészülésének nagy része úgyis otthon zajlik.) A hangulat mint említettem, kiváló, a tanárok nem szállnak rá, még az olyan égetnivaló örödögfiókára sem, mint én voltam, és lehet, hogy egy egyházi iskolával, vagy akár a Fazekassal összehasonlítva káosz, és dekadencia van, ugyanakkor valóban durva dolgok, pl. fizikai agresszió, elképzelhetetlenek, egyszerűen mert elég jó a hangulat ahhoz, hogy ne alakuljon ki ilyesmi. A tanárok többsége, nyilván a konkrét tanártól függ, olyan, hogy lehet hozzá fordulni, ha van valami. Szóval Ady 4ever!!! :-)
2015. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!