Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerinted pályaválasztáskor...

Szerinted pályaválasztáskor milyen sorrendben jelöljem meg az alábbi középiskolákat Debrecenben? Ha az számít, hogy jó magatartású diákok között tanulhassak és minél jobb képzést kaphassak az idegen nyelvekből?

Figyelt kérdés

- Ady Endre Gimnázium: magyar-angol kéttanítási nyelvű

- Balásházy János: angol nyelvi előkészítő

- Dienes László Gimnázium: angol nyelvi előkészítő

- Dienes László Gimnázium: magyar-angol kéttanítási nyelvű

- Erdey Grúz Vegyipari: angol-magyar kéttanítási nyelvű

- Fazekas M. Gimnázium: angol nyelvi előkészítő ang-német

- Medgyessy F. Gimnázium: angol idegen nyelvi tagozat

- Kossuth L.Gyk.Gimnázium: idegen nyelvi alapozású osztály


Szerintetek milyen sorrendben jelöljem meg őket, ha számomra legfontosabb az, hogy jó magatartásúak között tanulhassak és minél jobban elsajátíthassam az idegen nyelveket? Miket hallottatok ezekről az iskolákról, osztályokról, itteni társaságokról? Milyen nyelvvizsgákat adnak ezekben az iskolákban? Bármi érdekel! Köszönöm mindenkinek.


2011. júl. 22. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én így jelölném:

1. Fazekas

2. Ady

3. Kossuth

2011. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Tóth Árpád Gimnáziumba nem szeretnél menni? Jó hely, és a te szempontjaid alapján megfelelő lenne számodra.
2011. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
A TÁG-ban nincs rendes nyelvoktatás. Tudom, épp ott végeztem.. Meg egyre több a sznob beképzelt diák is, én nem ajánlom.(a Kossuthot sem egyébként, oda volt osztálytársaim jártak, és nem nagyon szerették)
2011. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Még várom a válaszaitokat...
2011. júl. 22. 22:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a Dienesbe jártam. Nos annyi a véleményem, hogy a nyelvtanítás olyan általános, nem mondanám olyan kiemelkedőnek. Magatartásilag pedig eléggé vegyes. Igaz két éve végeztem szóval nem tudom, hogy azóta változott-e valami.
2011. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy jelölném be a helyedben, mint az első.

Hogyha elsősorban az idegen nyelvek érdekelnek, akkor mindenképpen valamelyik gimit ajánlom.

Személy szerint a Fazekast, mert engem oda vettek fel, arra a szakra, amit te is írtál :) Elég sok nyelvórám lesz. Heti 10 angol és 6 német.

A nyelvvizsgát nem az iskola adja. A magatartás pedig kiszámíthatatlan. Nyilván mindenhol vannak "jó" meg "rossz" gyerekek is.

2011. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
sajnos hiába TÁGos vagyok, azt kell hogy mondjam, sokkal nagyobb a hátszele az egésznek, mint amilyen valójában.tény, kell tanulni.de végzősként azt mondom, ha újra tehetném a Fazekasba mennék mindenképp. :)
2011. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Debrecenben magasan a Fazekas a legjobb, az én fiam is odajárt, és játszve végezte a Műegyetemet utána. A nyelvi osztályairól is csak jót hallottam.
2011. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fazekas- és hidd el megéri rá tanulni, hogy ott tanulhass, az oktatói gárda szuper, a magatartás osztályfüggő, de ott nincs nagyon lazsálás, mert egy versenyistálló.

A TÁG-ot nem javaslom, mert sokkal nagyobb a füstje mint a lángja, már közel sem annyira színvonalas suli, mint volt 10-15 éve.

Az Adyt nem javaslom /mint volt Ady-s/, mert az igazgató egy történelem népművelőszakos tanár akinek szívügye az ottani drámatagozat és iszonyú kivételezések mennek, ráadásul az ottani drámások nagyon sok minden megengednek maguknak amit máshol nem lehetne, köszönhetően az igazgató elnéző magatartásának és ez rányomja a bélyegét az egész évfolyam munkájára, sajnos drámás voltam én is/

A Kossuth régen nagyon erős volt, most nézegettem az unokahúgom füzeteit, hááát kicsit kiábrándító, hogy első év vége után hol tartanak nyelvi szinten elég gáz.


A Dienes, Balásházy, Medgyessy Dienes sztm nem elég erős iskolák.

Szóval ha teheted irány a Fazék.De készülj fel, hogy rohadt sokat kell majd tanulni.:o)

Sok sikert.

2011. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak teljesen igaza van, én nem akartam írni az Adyról, de tényleg az megy ott, amit az utolsó írt. Nagyképű, beképzelt gyerekeket nevelnek, de tudás nincs a háttérben. Az igazgató meg csak a népszerűségre törekszik, mint a Meggyesi igazgatója is. A Fazék még tudásorientált.
2011. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!