Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hajlandó lennél költségtérítés...

Hajlandó lennél költségtérítést fizetni csak azért, hogy ne legyél röghöz kötve?

Figyelt kérdés
[link]
2011. júl. 17. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Én igen! Nekem senki ne akarja megmondani, hogy a diplomámmal hol dolgozzak! Amúgy is nekem 2 diplomám van, mindkettőt költségtérítésesen szereztem.
2011. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár engem ez nem érint, de most komolyan gondolja azt bárki is, hogy aki menni akar, azt majd egy "szerződés" fogja visszatartani? Másrészt Hoffman nem hallott még róla, hogy az EU-ban a munkavállalók szabad áramlását nem lehet korlátozni? Halva született ötlet.
2011. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert nem lenne rá pénzem.

De mi garantálja, hogy a diploma megszerzése után lesz munkahelyem? Vagy legyek munkanélküli hónapokig, akár évekig, mert nem tudok elhelyezkedni itthon, külföldre meg nem mehetek?

Nem mehet el pl. egy fordító-tolmács Brüsszelbe magyar szövegeket fordítani az EU-nak? Vagy csak bizonyos végzettségeknél érvényes ez? Ha igen, akkor miért? Miért a kényszer erejével próbálkoznak, és nem a valódi okok kezelésével (pl. a hazai 100ezer Ft-os orvosi bér vs. 1-1,5 mó Ft-os skandináv orvosi bérek - aki saját és családja megélhetéséért aggódik, nyilván gondol a második lehetőségre, és teljesen érthető, racionális döntés).

2011. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez a Hoffmann Rózsa azt sem tudja mit beszél... én nem fizetnék költségtérítést, ha ugyanazt a szakot ingyen is el tudom végezni...
2011. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ava87 ***** válasza:
100%
Nem. És megyek így is, úgy is. Amikor felvételt nyertem, nem olvastam olyat sehol, hogy ezért cserébe nem mehetek máshova dolgozni. Az egyetlen dolog, amivel itt tudnának tartani, az lenne, ha egyáltalán kapnék munkát a diplomámmal, és olyan fizetést adnának, ami versenyképes a külföldi fizetésekkel szemben is. A társadalmi megbecsülést már meg sem merem említeni, az csak egy ábránd ebben az országban.
2011. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Nincsen Róza tövis nélkül ugye?

1. szabad munkaerő áramlás az EU-ban, ergo ehhez az EU-nak is lesz egy két szava

2. ha valaki ilyet aláír és mégsme teljesíti és ki kell fizetnie a tandíjat visszamenőlegesen, egy közepes angliai fizetésből két hónap alatt összejön anélkül, hogy nagyon megéreznéd

3. majd biztos egy orosz-francia szakos nyelvtanár aki a szocializmus tőgyén élősködött fogja nekem megmondani, hogy miként és hogyan fogok tanulni, sztm a szüleim és én is fizettem már annyi adót, hogy férjen már bele az oktatásom

4. azt kellene átgondolni, hogy nem a Kodolányi "büfé" Főiskolán kellene a karokat államilag finanszírozottá tenni akár levelezőn is, hanem a Közgázon vagy a BME--n

5. a MSZMP tagja volt, csak meg kell nézni a Wikiben a pályafutását, fogalma sincs arról, hogy milyen munka mellett tanulni és mennyi lemondással jár anyagilag is, mert anno Kádár szociális hálója mindent a feneke alá tett, ne legyünk már féltékenyek arra aki a világban boldogul és viszi a "jóhírünket"

6. azt már nem is mondom, hogy alkotmányba ütközik, ha valakinek nem biztosítják a tanuláshoz és a "szabad mozgáshoz" való jogot-ezt csak azért írtam utoljára, mert az alkotmányt visszamenőlegesen is lehet módosítani NÁLUNK mint erre már voltak példák

7. nem kicsit begyöpösödött teóriát vázoltak fel, gratulálok


ez még a Corvinus megszüntetésénél és feldarabolásánál is vadabb

2011. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocs, hogy néhol elírtam
2011. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez a nő teljesen életképtelen, egy értelmes mondat nem hagyta el a kis száját. Nem diktatúrában élünk, mindenki azt csinál amit akar. Sehol nincs ilyen hülyeség bevezetve, és megmondom, hogy NEM IS LESZ. Az EU-ban élünk 2011-ben, nem Irakban 1564-ben. Erről nem is érdemes beszélni, ez egyszerűen nem fog megtörténni. Felesleges róla vitázni. Ez a nő bolond, mindig az volt, mindig is az lesz.
2011. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs pénzem költségtérítésesre, de hajlandó sem lennék fizetni , inkább szorgosan tanulok h átlag alapján jussak be. Kemény pénzeket kell fizetősön kiadni :/
2011. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:54

Tökéletesen igazad van! Ez a nő azt sem tudja mi fán terem az oktatás...

2011. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!