Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a Miskolci...

Mi a különbség a Miskolci egyetem 2 említett tanszéke között? (Büntető Eljárásjogi és Büntetésvégrehajtási Jogi Tanszék - Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék)

Figyelt kérdés
Nem mond sokat nekem a leírás sem. Olyan választ kérek, amiből egy 17 éves is megérti a különbséget :D . Köszönöm
2011. júl. 12. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a büntetőjog anyaga oszlik, büntető eljárási jog, büntetésvégrehajtási jogra és büntető anyagi jogra. tanszéki különbségnél nemigazán tudom pontosan mire gondolsz :) A büntetőjogi és kriminológia tanszéken oktatják a büntetőjog I-IVet és a kriminológiát, a másikon a büntetőeljárásjog I-IIIat, és a büntetésvégrehajtási jogot.
2011. júl. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyébként oda járok, tudok válaszolni, csak nagyon nemértem mire gondolsz most a kérdésben :D
2011. júl. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Büntető eljárás: amikor elkapják a "bünőzőt", amikor tárgyalása van

büntetés végrehajtás: amikor leüli a büntetését.


Próbáltam baromi egyszerűen és érhetően fogalmazni, remélem érted. :D

2011. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos az első válaszoló nem tudott sokat segíteni, a 3. hozzászólás viszont azt hiszem pont megfelelt az én szintemhez :D... Lényegében ilyesmit akartam. Nagyon egyszerű megfogalmazás xD.


:)

2011. júl. 13. 14:17
 5/8 A kérdező kommentje:

jajj . lenne még egy "érdekes" kérdésem. :)


Ha elvégzem az egyetemet, és szeretnék munkát keresni, ugyanazt a munkát megkaphatom, ha akár az egyik, akár a másik tanszéken tanultam? Vagy ezek különböző munkákra képeznek?

2011. júl. 13. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:
ilyen nincs h egy tanszéken tanulsz ... egy egyetemi, főiskolai oktatás tanszéki tárgyakból tevődik össze. Egy tanszéken oktathatsz meg kutathatsz később a diploma megszerzése után, ha ott maradsz phd-zni. Erre céloztam az első kommentembe... hogyha pl jogásznak tanulsz azokat a tárgyakat amiket leírtam először teljesíteni kell...
2011. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

sajnálom, úgy látszik nem való még ez a téma nekem xD... talán majd pár év múlva újra előveszem :)... és ha még van energiád válaszolni egy kérdésre akkor nagyon hálás lennék.


ha jogász szeretnék lenni melyek azok a tantárgyak, amikre rá kellene állnom, amikre szükségem lesz ? :)

2011. júl. 14. 02:05
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Tanulj történelmet!


Az első évben három fontosabb tárgyat fogsz majd tanulni; római jogot, egyetemes jogtörténetet, és magyar jogtörténetet. Az utóbbi kettőnél gondolom nem kell magyarázni miért is fontos a történelmi tudás, de a római joghoz is kell a történelmi látásmód, hogy az ember megértse, hogyan is fejlődtek ki a különböző magánjogi jogintézmények.

2011. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!