Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakácsnak tanulni, de hogyan?

Szakácsnak tanulni, de hogyan?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő, szeretnék szakácsként továbbtanulni, elsősorban erre hol van lehetőség? Mi kell ahhoz, hogy mondjuk későbbiekben pl. egy Pesti puccos étteremben lehessek mint szakács? /Nézegettem és vannak két féléves okj-s végzések, ezek elegendők?/ És hogyan lehet utána odajutni? Gondolom az ember legelőször egy sima kis vendéglőben kezd, soksok tapasztalat és utána? Érdekelne az is, hogy mennyit keres mondjuk egy szokványos kisváros éttermében dolgozó szakács, vagy a már említett drágább puccosabb helyen? És az utolsó kérdés, hogy ha leteszem a képzést, nehéz vagy könnyű elhelyeszkedni?
2009. márc. 27. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni pl itt is tanulhatsz:

[link]


Ez egy "sima" szakközép

Vagy itt ahol vannak nemzetközi képzések is:

[link]

2009. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
79%

Ha engem kérdezel a pár hónapos okj-és képzés semmilyen

szakma megfelelő elsajátításához nem elegendő.Nem tudom

hány éves vagy mert ez behatárolja a lehetőségeidet,hogy tudsz e még iskolarenszerben tanulni>szakiskola,szakközép iskola.És sok függ attól h

bárhol tanulsz,milyen gyakorlati helyre kerülsz,ahol tényleg figyelnek rád.Alacsonyabb kategóriás üzletben nem tom mennyit keres egy szakács,de egy"puccos" helyen

200-400 ezer is lehet,Persze ezért le kell tenni vmit az asztalra,szó szerint.Sokan vannak úgy,ha a gyakorlati helyen elégedettek voltak vele,ott maradhatnak a suli elvégzése után is,de egy jó szakember folyamatosan képzi magát és lépést tart az új trendekkel,hogy vigye valamire.Az elhelyezkedés sehová sem könnyű,jó ha van hátszeled,és persze tudsz is.És ne számíts arra,hogy az elején több százezret fogsz keresni.Ha a képzési formákról többet szeretnél tudni menj rá a www.voleszak.hu-ra és kérdezz ott,de írd meg hány éves vagy,hogy a neked megfelelőről kapj infót.

2009. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A barátnőm Svájvban tanul épp egy elit szakácsképzőben (Luzern), ő ösztöndíjjal került oda. Állati széép hely:)

Pont azért ment oda, hogy szuper helyeken dolgozhasson később. Ha tudod a nyelvet, jobb ha külföldre mész, otthon is jobban elismerik, mint egy egyszerű okj-s tanfolyamot, amire bárki képes.

2009. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Mert így azért az ország összes iskoláját nem tudom felsorolni. A MIOK-nak több iskolája is van pl. országszerte, ez alapítványi iskola, egy bizonyos kor alatt tandíj nélkül tanulhatsz akár nappali, akár esti képzésen. Ez rendes szakközépiskolai képzés, 2-3 év. A testvérem is ott tanul, nagyon jól halad. Az iskola biztosít gyakorlati munkahelyet is, minden második hét gyakorlat. Szerintem szakácsként viszonylag jól el lehet helyezkedni, de persze nem rögtön puccos étteremben. Viszont ha pl. egy jó gyakorlati munkahelyet csípsz meg, akkor ha ott jól dolgozol, szorgos vagy, szeretnek, akkor könnyen lehet, hogy ott fogsz később szakácsként is dolgozni.
2009. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Budapest, XX. ker, 3 éves OKJ:

[link]

Ide megyek szeptembertől. :)

2009. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!