Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia alapszak VS Biomérnöki?

Biológia alapszak VS Biomérnöki?

Figyelt kérdés
Melyik érdemesebb jobb? Talán melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? stb.
2011. jún. 22. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A biomérnökivel biztos, hogy el tudsz helyezkedni. De a biológia alapszak is hasznos lehet, utána mesterképzésen specializálódsz valami érdekes területre.
2011. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi érdekel inkább. A biomérnökire felvettek nagy részének iszonyatos csalódás a szak, mert nagyon-nagyon kevés köze van a biológia szakhoz. A BME VBK-n például a biomérnök a vegyészmérnökhöz nagyon közel áll, mondhatni ugyanazokat az alapokat tanulják meg (3 félév matek; 2 félév fizika; általános, szervetlen, szerves, fizikai kémia; vegyipari géptan; vegyipari műveletek; biztonságtechnika; ilyen spec. mérnöki szopatós tárgyak, mint mikro- és makroökonómia, üzleti jog; stb. stb.) +1-2 speciálisabb bioszos tárgyat (sejtbiosz, mikrobiosz, stb.). Aztán a vége felé lehet szakirányt választani, ott már persze nagyobb különbségek vannak, de akkor is inkább műszaki pálya, és abszolút nem hasonlítható a biosz szakhoz.
2011. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is gondolkoztam ezen, a biomérnök mellett döntöttem a BME-n, tényleg nincs az első két évben túl sok bioszos tárgy, viszont utána igen, ezt javaslom, én nem bántam meg :)

2011. jún. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És nem nehéz a fizika? Mert minden más szerintem menni fog a matek biosz kémia megy csak a fizikától parázom :S
2011. jún. 24. 06:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Tavaly óta van a BME-n az 1. félévben ún. "bevezető fizika", az egy szabadon választható tárgy, arról szól, hogy a középiskolai fizikát átismétli, kicsit bővebben is, mint amire szükség lesz az egyetemi anyagban (pl. optikát is tanítanak itt).

Aztán maga az egyetemi anyag a 2. félévben kezdődik, a mechanika nevű tárggyal. Nem különösebben nehéz, mert ha van egy minimális alapod, akkor érteni fogod, jól megtanítják. Persze készülni azért kell tisztességesen :) Majd 3. félévben van még az elektrodinamika tárgy, azt még én sem végeztem el, mert elsőéves vagyok, de azt mondják rá, hogy nem nehezebb, mint a mechanika.

2011. jún. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, már csak reménykedek, hogy 4 pontot csökkenni fog a ponthatár és akkor bent leszek a biomérnökin :P
2011. jún. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!