Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljon az, aki bankár...

Minek tanuljon az, aki bankár akar lenni?

Figyelt kérdés
Közgazdaságtant, értelemszerűen. De pontosan "melyiket"? Nemzetközi gazdálkodás, gazdaságelemzés, alkalmazott közgazdaságtan, közszolgálati?
2011. jún. 20. 09:26
1 2
 1/12 tetro ***** válasza:
attól függ milyen bankár akar lenni :D
2011. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy hogy? :)
2011. jún. 20. 09:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Pénzügy-számvitel, azon belül pénzügyre specializálódva, illetve Pénzügy mesterszak.
2011. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát nem közgazdaságtant? A pénzügy- számvitel inkább üzleti kategóriába van sorolva, nem közgazdaságiba. De lehet el vagyok tévedve.
2011. jún. 20. 09:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a tapasztalatom: nem konkrétan az számít, hogy milyen szakon tanulsz, hanem hogy hol vannak ismerőseid. Én közgazdászként végeztem, pénzügy-számvitel szakirányon. Most kereskedelemben dolgozok, de van olyan csoporttársam, aki könyvelő. Aki pedig marketingen végzett, az az egyik az önkormányzatnál dogozik, másik pedig bankban. Szóval alapvetően egy közgazdász végzettség szerintem elég hozzá, onnantól kezdve tök mindegy. Én is próbáltam elhelyezkedni önkormányzatnál is és bankban is, de mivel nem voltak ismerőseim, így kereskedelemben sikerült a nyelvtudásommal. Szerintem a pénzügy-számviteles végzettség az elég átfogó, abba szinte minden belefér.
2011. jún. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazság szerint FOREX-el foglalatoskodom (demószámlán), most kacsingatok át az áru-tőzsde elmélete felé is. Persze csak a technikai elemzés az, amit ismerek, a fundamentális részéhez lenne szükség közgazdaságtani ismeretekre. Talán befektetésekkel is foglalkoznék "nagykoromban", ha eljön az ideje, és tőkéje... :) Ilyen irányban kellene gondolkozni :)
2011. jún. 20. 20:18
 7/12 anonim ***** válasza:

A közgáznak két fő ága van,

az economics és a business. A közgáz szakokon az economics-et oktatják, a pénzügy szakon a business-t.

2011. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Á, így értem már a különbséget a két szak között. :) Nekem melyik kell? Teljesen mindegy?
2011. jún. 22. 12:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy. Amúgy vannak olyan külföldi brókercégek, akik közgazdász diplomásokat nem vesznek fel :)
2011. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ne a diplomák piacképességét nézzük most, nem azért akarok tanulni, hogy alkalmazott legyek valahol. A megszerzett gazdasági tudást saját tőkével akarom kamatoztatni, így-úgy, inkább az a fontos számomra, hogy melyik szak az, amelyik használhatóbb tudást biztosít számomra a pénzügyi világban. Nem mindegy, hogy gazdasági elemzést tanulok, vagy alkalmazott közgazdaságtant. Csak sejtéseim vannak, melyik hol hasznosítható, de utóbbinál gondolom több a matek. Hasznos tudásra van szükségem. :)
2011. jún. 22. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!