Nem akarok bölcsész lenni, mi van, ha mégis így sikerül a felvételim?
Év elején nagyon akartam nyelviskolában angol tanár vagy fordító/tolmács lenni, de mikor nézem, hogy mennyien lebüfézik ezt a szakot és hogy bölcsészekből Dunát lehetne rekeszteni, félek, hogy ha pontjaim úgy alakulnak, hogy a második helyre megjelölt anglisztikára vesznek fel, akkor egy diplomás munkanélkülit fognak belőlem kiképezni.
Ha így lenne, akkor van esély, hogy lemondjam ezt a szakot, és inkább valami számviteli ügyintéző fsz-t végezzek el? Vagy ha valaki szakot vált, akkor hiába az államilag támogatott 12 félév, a másik szakért már fizetni kell?
hasonló cipőben járok, csak én gazdaságtudományi karon belül kívánok váltani két lezárt félév után. Esélyes, hogy bölcsészként nem tudod elfogadtatni a tárgyaidat így majdnem a nulláról indulsz az új szakkal amire mellesleg jó eséllyel nem vesznek át államilag támogatott képzésre inkább költségtérítésesre. sajna ez van
reméld hogy felvesznek első helyre, többet nem tehetsz :(
Egyébként a nyelvszak nem büfé, ha csak ilyen random hozzászólásokat olvasgatsz akkor elég sokan írják, de nekik vagy közük nincs a szakhoz vagy mondjuk mérnökök, akik jobb dolguk nem lévén az interneten trollkodnak, vagy olyanok akiknek soha sem volt közük a felsőoktatáshoz, de okoskodni viszont tudnak.
Azt ugye te sem gondolod, hogy a felsőoktatásban csak mérnököket és orvosokat kell/lehet képezni? Kétségtelen, hogy belőlük van hiány.
Ami viszont tény, hogy tényleg sokan vannak, tanári állást itt Magyarországon... szerintem ahhoz baromi elhivatottnak kell lenni, mert mással aligha magyarázható a választás. Viszont külföldön lehet vele dolgozni, szerintem leginkább ott vannak lehetőségek. Ebben az országban hiába szép és nehéz szak, ha aztán nem sokra tudod használni.
Utolsó, igazad van. Meg már olvastam olyan random kommenteket is, hogy egy szakmunkás többet ér egy diplomásnál. Mondja ezt egy szakmunkás.
Külföldön anglisztikával munkát találni? Jó persze, Nagy-Britanniában tudjuk, hogy körberöhögik egy ilyenért az embert, viszont meg lehet csinálni, hogy például Ausztriában elhelyezkedni tanárként vagy fordítóként? Németül meg csak annyit kell megérteni, hogy mikor mondják azt, hogy "menjen a fenébe". (itt csak viccelek:D)
Te tényleg azért nem akarnál oda menni, ahova felvesznek, mert hogy mások mit mondanak róla? Elmondom neked, a többi karról is mondanak cifrákat, ettől még oda is járnak emberek.
Amúgy meg azért sok esetben rajtad is múlik, hogy mit tudsz kezdeni a diplomáddal. Ha már egyetem alatt is elkezdesz tevékenykedni a szakterületeden, és a diploma mellett már fel tudsz mutatni valamit, akkor sokkal könnyebb dolgod van, mint annak, aki abban a 3-5 évben semmit nem csinált, csak azt, ami a legszűkebben értve kötelező volt.
Amúgy is ez a "fognak belőlem kiképezni" formula nem állja meg a helyét. Az egyetem azért nem arról szól, hogy ott téged legyártanak, ott elsősorban te felelsz azért, hogy érjen is valamit a tudásod.
Szia!
Előzőnek különösen igaza van! Már egyetemi éveid alatt "gyakorlatozz". És ne halgass másokra!
Ha én felvettem volna azokat a megjegyzéseket, amiket a néprajz! szakról mondtak, akkor most nem tanulnám, pedig élvezem és közben már föl is ajánlottak egy elfogadható állást abban a múzeumban, ahol most gyakorlatozok, pedig még csak elsős vagyok + várnak tőlem tanulmányokat.
Csak "nyomulj" és tedd oda magad, építs kapcsolatokat, mert itt az nagyon fontos! Ne hidd, hogy minden bölcsész szakos aktivizálja magát nyáron, csak az igazán elhivtottak, amilyen te is vagy. :) Ilyenből még a nagy szakokon is kevés van. Csak az ilyenek nem lesznek diplomás munkanélküliek. Minden lehetőséget ragadj meg!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!