Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemváltás így megoldható?

Egyetemváltás így megoldható?

Figyelt kérdés
Most végzem el a második félévemet egy egyetemen, szeretnék átmenni egy másikra, a szak azonos. Ha jövő félévben felvételiznék, és mondjuk felvennének, akkor így el tudom ismertetni az eddig megszerzett tantárgyaimat, vagy teljesen elölről kezdeném?
2011. jún. 7. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát a tárgyak tematikájától függ. Meg van adva, hogy ha X% megegyezik (a szakirodalmaknak, meg stb), akkor el tudod ismertetni a krediteket, ha nem, akkor meg nem. Meg az is lehet, hogy ott más tárgyak is vannak, stb... Meg amúgy nem kell felvételizned újra, csak úgy simán is át lehet menni, ha a szak ugyanaz... Esetleg iratnak valami vizsgát, vagy ilyesmi... (Vagy így értetted a felvételit? Mert akkor bocsi)
2011. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg el tudod fogadtatni, de az új suliban érdeklődj inkább a TO-n, hogy mi kell hozzá.

És úgy tudom, hogy csak bizonyos számú tárgyat lehet, szóval a nehezebbeket fogadtasd el.

2011. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nem tudta, hogy újra felvételizni kell, vagy csak kérvényezni. Másik; esetleg nem tudjátok, ha van egy tárgy, amivel én végeztem, de az adott egyetemen két félévben tanítják, én meg csak egyben tanultam, akkor különbözetivel megoldják, vagy azt újra fel kell vennem?
2011. jún. 7. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!