Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótérettségizek októberben...

Pótérettségizek októberben töriből. így szeptembertől nem is kezdhetek el egy szakmát más suliban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen világos, hogy milyen szakmára gondolsz, de senkinek semmi köze hozzá, hogy te mikor miből érettségizel. Ennek a ténynek semmilyen kihatása nem lehet a tanulmányaidra. Ha valahova beiratkoztál már, felvettek valahova, akkor utána lényegtelen, hogy miből érettségizel utána.

Pótérettségi alatt mit értesz?

Pótló érettségit? Ekkor nincs érettségi bizonyítványod, tehát olyan helyen nem tanulhatsz, ahova középfokú végzettség kell.

Javítóérettséginél ugyanez a helyzet.

Ismétlőnél semmi macera nincs, senkinek semmi köze hozzá, miből, mikor érettségizel.

2011. máj. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát év végén nem mentem át töriből így októberben érettségizek ebből a tantárgyból! többi tantárgy meglesz. de még nem jelentkeztem szakmára okj-s középszintű képzésre akarok menni és nem tudom,hogy felvesznek e úgy,hogy töriből nem mentem át.és csak a többi tantárgyból lesz érettségi bizonyítványom (oklevelem) mert maga a kék bizonyítványt csak akkor kapom meg ha októberben töriből is leérettségiztem
2011. máj. 29. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, mindig az adott iskolat kell megkerdezni, mert van, amelyiknel csak a bizonyitvanyt nem kaphatod meg érettségi nelkul, de tanulni tanulhatsz, akár le is vizsgazhatsz, de a papirt csak az erettsegi utan allitjak ki.

(35/L)

2011. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor javítóérettségid lesz.

Tudni kellene, hogy mi az azonosító száma a leendő képzésednek, abból derül ki, hogy milyen bementi kompetenciák kellenek. Van ahova elég a 8 általános, de van ahova kell az érettségi is. Így nem lehet megmondani, hogy mehetsz-e vagy sem.

2011. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem! köszönöm! hát érdeklödők most e-mailben egyenlőre a suliknál aztán kiderül!
2011. máj. 29. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!