Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi ismétlése lehetséges...

Érettségi ismétlése lehetséges-e? ( Lennt bővebben )

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron érettségiztem. Szeptembertől elkezdtem tanulni szakács szakon. Azt szeretném megtudni, lehetséges-e, hogy októberben újra érettségizzek minden tárgyból anélkül, hogy meg kellene szakítanom a szakmai sulit!?
2011. máj. 29. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:

igen :)


csak fizetned kell tárgyanként 10k-t asszem. legalábbis nekem ennyit kellett 1 éve

2011. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Javito erettsegit barmikor tehetsz, ha mar meg van az erettsegi bizonyitvanyod. Teljesen fuggetlen attol, hogy most szakmat tanulsz, mindossze jelentkezed kell erettsegire az adott kozepiskolaban es befizetni az erettsegi dijat.

De lehet, hogy nem kell fizetned, ha jol tuom. de ebben nem vagyok biztos- amig tanulo jogviszonyod van akkor ingeny javithatod. De a penzugyi resznek mar inkabb nezz utana.Az OH honlapjan esetleg, vagy ha jol emlekszem van egy erettsegivel foglakozo kpti tel szamuk is.

2011. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. máj. 29. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
másodszorra mindenképp fizetni kell, csak az első ingyenes
2011. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van a díjszabás is.

2011. máj. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szintemelot tehet, nem?
2011. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tehet, de mivel már van bizonyítványa, így a kérdés és az ár szempontjából lényegtelen.
2011. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De, amit linkeltel abban ezt talaltam:


Ha a vizsgázó rendelkezik érettségi bizonyítvánnyal, és nem áll tanulói jogviszonyban egyetlen középiskolával

sem, az érettségi vizsgák számára vizsgadíj kötelesek.


Mivel o tanuloi jogviszonyban all, ezert az en ertelmezesemben akkor o nem koteles fizetni erte. Ha szakkozepben tanulja a szakacskodast, akkor pedig meg tanuloi jogviszonya van.

Nem beled kotni akarok, csak ertelmezni a helyzetet.(:

2011. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyen :D
2011. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!