Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus vs. Divattervező?

Black_Star* kérdése:

Pszichológus vs. Divattervező?

Figyelt kérdés

Sziasztok!A véleményetek érdekelne affelől, hogy melyik szakmát válasszam!Az az igazság, hogy jövőre kell továbbtanulni, és két dolog forog a fejemben.Nagyon régi álmom, hogy pszichológus legyek,nagyon szivesen fogalkoznék olyan emberekkel akiknek lelki problémájuk van. A komunkiációs kézségem elég jó, figyelmes és empatikus vagyok, úgyérzem a tulajdonságamat tekintve talán megis felenék.Elég sokat jártam pszichológusokhoz,szinte mindenféléhez.Sokszor rossz tapasztalatokkal "gazdagotam", ezért is gondoltam, hogy esetleg ha ennyire érdekel engem ez a szakma, akkor miért is ne vághatnék bele.1évvel ezelött kezdtem el olvasni mindenfélét a pszichológiáról, a szakterületeiről.Nagyon érdekel, a barátai köröm is bíztat, hogy próbáljam meg, de az egyetlen probléma az az, hogy annyira nem vagyok jó tanuló.Ha valami érdekel azt 10p alatt képes vagyok megtanulni, de nagyon sok minden nem köt le.Úgy vagyok vele, hogy a cél érdekében mindent, de már csak 1 évem van, és ez az idő nagyon kevés a felkészülésre.Tudom, ha sikerülne, és felvennének valamelyik fősulira ahol ezt tanulhatom iszonyatosan boldog lennék, és megpróbálnám a maximumot kihozni magamból!

A másik a divattervező. Kiskorom óta nagyon jó a kézügyességem, egész jól rajzolok, szerkesztek és a fantáziám is ottvan.A Modart nevü suli lenne a választásom, ha ebben helyezkednék el, 3 évig itthon tanulunk divattervezést, és a negyedik évben külföldre, Franciaországba lehet kimenni tovább fejleszteni a tudásunkat, és diplomát szerezni.Elég jól hangzik, érdekel a divat, szeretek tervezgetni ruhákat, kiegészítőket, de úgy gondolom, hogy ebben a szakmában ha nem vagy elég híres, nincsenek támogatóid nemigazán lehet megélni.Ez még annyira nemis zavarna, mert nekem a legfontosabb, hogy olyan munkát végezzek aminek élvezem minden másodpercét! Isoznyatosan tanácstalan vagyok ebben a helyzetben, mert ha az utóbbit választom akkor mindenképp elkell kezdenem franciául tanulni, és varrni, terveket készíteni. Ha a másikat akkor meg mégtöbbet olvasni,és a jegyeimen is javítani.

Ti melyiket választanátok a helyemben?


2011. máj. 23. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
miért akar minden csaj pszichológus lenni? empátia, jó kommunikációs készség majdnem mindenkiben megvan, ez kevés.
2011. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nemhinném, hogy minden csaj az akar lenni...mellesleg nem a kérdésemre válaszoltál...
2011. máj. 23. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

De minden csaj fejében megfordul egyszer (tapasztalat).

Na most...ha nem vagy "jó" tanuló, semmiképpen nem ajánlom a pszichológiát. Igen, baromi divatos szak, de hidd el vannak írtó uncsi tárgyak. Márpedig ahogy írod, ami érdekel megtanulod. Namost itt van olyan tárgy ami tuti nem fog érdekelni. Ebből végig akarsz bukdácsolni? Másik, hogy ha nem tudsz egy fain magánpraxist kiépíteni esélyed nem sok, mert már túl sok a pszihomókus itthon, viszont akkora keletje nálunk nincs. Itt az emberek magukba fojtják a fájdalmukat, mint kiadják egy másik embernek. Alternatíva: büntetés-végrehajtási nevelő (én ennek tanulok). Itt aztán baromi nagy szükség van empátiára.

Divattervező...barátnőm annak tanult, középsuliban is és oda is járt amit Te írsz. Most egy bankban dolgozik, mint ügyfeles, mert nem tud elhelyezkedni sehol. Néha privátban szokott varrni, meg magának szuper ruhákat tervez, de megélni nem tud belőle. :(

Szóval...én azt javaslom vagy valami ezzekhez kapcsolódó pályán gondolkodj, vagy vágj bele valami újba. Én pl soha nem érdeklődtem a jog iránt (inkább pszichológia ;) ) és elvégeztem a jogi kart, most pedig nevelőtisztnek tanulok. :)

2011. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!