Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nappalira felvételinél van...

Nappalira felvételinél van korhatár?

Figyelt kérdés
aki nappalira jár,annak minden nap van órája? vagy lehet úgy csinálni,hogy ne minden napra jusson? van pl tesi meg ilyenek?
2011. máj. 22. 17:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én szociális munkára járok, itt nincs kötelezően sport, de már jó ideje mindig megfogadom, hogy felveszek valami úszást vagy teniszt, csak lehetetlen időpontok vannak. A tenisz pl. reggel negyed hétkor, hát kizárt, hogy én akkorra bemenjek, főleg, hogy kb. egy óra busszal az egyetem, mivel a város másik végében lakom. Az úszás meg késő délután van, és mivel én is gyerek mellett járok egyetemre, meg kéne kérnem valakit, hogy menjen érte, ha én úszni is járok, az meg annyira nem jó, mert így is minden félévben van olyan órám, ami miatt már apukám megy érte heti egyszer, mert olyan későre rakják. Meg szívesen felvennék valami angolos órát is, de az meg mindig valami kötelezővel ütközik, szóval azt sem tudtam még eddig sosem bepaszírozni, pedig az is jó lenne.

De ezek általában nem kötelezőek.

2011. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egyik válaszoló írta, hogy bizonyos kor után nem lehet járni nappalira. Ilyen nincs. Hetven évesen is lehetsz nappalis.
2011. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem írt ilyet senki.
2011. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nálunk volt aerobik,kosár,foci,röpi,általános erőnlét(sima tesi)uszás(a Kondorosi uszodában),kondi a szomszéd kondiban. Az uszás és a kondi fizetős volt,de nem nagy összeg.... BCe-ÉTk-s első. Egyébként sztem nézd meg a Bárczy Gusztáv Fősulit. Lehet tetszene neked...
2011. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

néztem, a gyógypedagógia érdekelne is,de sajna nem bioszból érettségiztem.. magam se tudom miért,mert végig 5-ös voltam belőle.. mégis a kémiát választottam..:(


így az kilőve,hacsak nem érettségizek le biológiából,de ha nem járok suliba,fogalmam sincs,hogy lehet érettségit letenni

2011. máj. 23. 13:49
 16/16 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom, aktuális-e még, de leírom azt, amit én eddig megtudtam, talán segít. Érettségizni igenis lehet akkor is, ha már nem jársz középiskolába és van érettségid, de fizetni kell érte (az angol emelt szintű 22000 Ft-ba került, a többi azért valamivel olcsóbb). Emelt szintű érettségire az Oktatási Hivatal lakóhelyed szerinti Regionális Igazgatóságánál kell jelentkezni, az internetről letölthető adatlappal. Ha középszinten szeretnél érettségizni, akkor csak besétálsz valamelyik középiskolába (ideális esetben oda, ahova jártál), és ott fogadják a jelentkezésedet. Ha leteszed az érettségit, kapsz egy tanúsítványt, egy betétlapot a bizonyítványodba.

Ha felvettek nappalira, össze tudod úgy állítani az órarendedet, hogy csak egy-két napra kelljen bejárnod. Az előadásokat általában egyszer tartják meg egy héten, de azokra nem kötelező bejárni, tudsz valakivel jegyzetet cserélgetni, elég a zh-kra bemenned. A szemináriumokat pedig bezsúfolhatod egy vagy két napra. Ha pedig mégis akad olyan, amire nem tudsz bejárni, akkor azokból a tantárgyakból kérhetsz egyéni tanrendet. Ilyenkor a tanárokkal megbeszéled, hogyan teljesíted a tantárgyat (vizsga, beadandó feladatok stb.). Végül hogyan döntöttél, jelentkeztél valahová?

2011. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!