Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg elrontja az életét...

Tényleg elrontja az életét az, aki diákhitelt vesz fel?

Figyelt kérdés

Diákhitelt vettem fel, most fog jönni a második féléves részlet. Nem akartam felvenni, de nem hagytak más lehetőséget itthon. Annyi pénzt se kapok itthon, hogy a tankönyveim, füzeteim vegyem meg. A diákmunkás fizetésemet arra költöm, hogy kifizessem a tesi órás bérletemet, könyv, jegyzet, fénymásolás, különóra matekból.... semmire nem kapok itthon pénzt, a ruháimat is magamnak veszem. Nagyon sokáig tipródtam a diákhiteles dolgon mert mindenhol azt hallom hogy szánalmas az aki felveszi, hogy milyen nehéz lesz azt visszafizetni... A szüleim is folyamatosan mondták amikor bevezették a hitelt, hogy milyen hülyék akik felveszik és hálistennek nekem meg a tesómnak van annyi eszünk hogy sose vegyük fel (tesóm nem vette fel már ő elköltözött, dolgozik). Én titokban vettem fel, az értesítő levelek egyik barátnőm címére mennek, anyáék nem tudnak róla.

Széggyelem magam amiért felvettem, de úgy éreztem nincs más lehetőségem, nem akarom úgy elvégezni az egyetemet hogy közben egyszer se mentem el bulizni a barátaimmal és az 5 éves ruháimat koptatom még mindig... Mire végzek, 1millió lesz a számlámon, plusz a kamatok.

Elmondtam a helyzetem, pro és kontra, felvettem mert szükségem volt rá, de széggyelem a dolgot, és szeretném meghallgatni mások véleményét is!


2009. márc. 10. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerek van aki szintén nem teheti meg hogy szülei finanszírozzanak bármit.

Az emberek véleménye is megoszlik.

Én, ha logikusan belegondolok jobb, hogy lehet most pénzed. Később úgyis lesz munkád, hogy visszafizesd. Ismernek olyan családot, aki egyéb ( személyi, auto, ingatlan) hitelt fizet most havonta, kb. 60-70 ezer forint értékben. Az sokkal nagyobb érvágás.

Nekem olyan ismerősöm is felveszi, aki a saját városában tanul, csak hogy legyen pénze, és ráér vele foglalkozni, ha már (tök jó )melója lesz.

2009. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jobban elrontaná az életét, aki ezért nem tanulhatna egyetemen, mert nem lenne (plusz ) pénze.
2009. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne ezzel foglalkozz! Inkább arra koncentrálj, hogy sikerüljenek a vizsgák, minél előbb megkapd a diplomát, majd azután elhelyezkedj jó helyre. Ha jó fizetésed lesz, akkor egyeesbe fogsz jönni hamar. Nem vagy ezzel egyedül Magyarországon, sőt a Világban sem. Németországban mindenki fizet, és miután elkezd dolgozni, a fizetésből vonják le a korábbi tandíjakat. És látod, megélnek :)

Úgyhogy ne a jövőn morfondírozz, az majd alakul. Tanulj, vállalj könnyebb munkát, ami plusz pénz, és minden ok lesz

2009. márc. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatásokat, kicsit megnyugodtam, és utána néztem a diákhiteles kérdéseknek is ezen az oldalon és látom hogy többen is vannak így azért akik felvették.

Köszi mindenkinek!!

2009. márc. 10. 17:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy jól tetted, hogy felvetted, mert megvolt rá az okod. Tényleg nem jó egy hitellel belépni a nagybetűs ÉLET-be, de inkább, minthogy utána azon rágd magad, hogy nem tanulhattál. Én is felvettem, mind az 5 évre, Nekem épp, hogy az albérlet kijött belőle. Most végeztem februárban, és nem fogok belehalni, hogy májustól havi 4140 Ft-tal kell törlesztenem.
2009. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igen, sokkal nehezebb havonta 160ezret költeni a lakás törlesztő részletére. Akik azt mondják szánalmas vagy, az nem mondd igazat! Tanulj, amíg csak tudsz!!!
2009. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igyekezz jól tanulni és ösztöndíjat szerezni!Az mégnagyobb segítség lehet a hitel mellé,ha kapsz majd tanulmányi ösztöndíjat a zsebecskédbe!Aztán ha már beleszoktál a tanulásba,akkor folytasd a diákmelókat,majd a diplomával és sok akarattal el fogsz tudni helyezkedni!Sok sikert és ne rágd magad,mert nem tehetsz róla,hogy a szüleidnek nincs annyi pénze:)
2010. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha diákhitelt vesz fel, akkor azt azért teszi, mert nem államilag támogatott szakra kerül be, így ösztöndíjra sem esélyes.. Könnyebb munkákat lehet vállalni (4 órában felszolgálás, fordítás, korrepetálás, árufeltöltő..) ez fedezheti a havi költségeket vagy legalábbis egy részét (kolesz/lakás, rezsi, öltözködés, közlekedés költségei, bulik, telefon, net, kaja..)

Nem csak az van költségtérítésesen, aki 'gyengébb képességű', hanem az is akinek már van diplomája. Költségtérítésesen nem jár havi ösztöndíj, max iskolai hozzájárulás a kiváló átlagért!!

2010. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha nem törleszted vissza 1-2 alatt az egészet akkor igen.

Egyébként az unokáid is fizetni fogják.

2011. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!