Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagytam a sulit, mivel...

Otthagytam a sulit, mivel betegség miatt megbuktam. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szoval...17eves vagyok...

Kereskedelmi kozepiskolaba jartam.Ez volt mar a 3.evem.de a fel ev elott majdnem 3honapot hianyoztam betegseg vegett.mivel epilepsziam van allandoan osszeestem es kozbe meg epekoveim is vannak.korhazba is voltam.mire vissza szerettem volna menni az iskolamba rajottem hogy 5tantargybol megbuktam es 3mas magaviseletem lett (236igazolt es 37 igazolatlan ora vegett-alitollag).Azt mondtak nekem hogy halasszam el ezt az evemet es szeptembertol ujra beallhatok ismet 3.ba.En ezt a sulit elejetol kezdve utaltam(szo szerint).Igy ott hagytam.De most foggalmam sincs hogy mit tegyek?????En abba a suliba mar nem terek vissza ha akarmi lesz akkor se ha nemtudom hogy mi lesz!!!!!Menjek dolgozni??vagy mit tegyek??mas sulira mar nem vesznek fel a 3mas magaviseletem miatt :(

Arra gondoltam hogy elmegyek valamilyen 3honapos iskolazasra valamilyen szakra es majd kesobb megcsinallom a maturitat is melle.Es addig fogok dolgozni...

Jo otlet???Vagy maguk szerint mit tegyek??

Segitsenek kerem....


2008. febr. 14. 00:24
 1/6 anonim válasza:
100%
szia.én szó szerint ugyan ebben a cipőben jártam csak 10 évvel ezelőtt.én a munkanélkülin keresztül elmentem egy egy éves tanfolyamra hogy legyen szakmám.közben elhelyezkedtem dolgozni,és a tanfolyamot így fejeztem be.később mikor módom volt rá leérettségiztem.mindenképpen szerezz egy szakmát.és amint tudsz érettségit is.vállalhatsz munkát,de a mai világban 17 évesen szakma nélkül nehéz lesz találni.beszéld meg a szüleiddel ők mit gondolnak.mindenképpen úgy cselekedj ahogy jónak érzed.de vigyázz!ne maradj szakma nélkül.és első utad a munkaügyi kp.legyen.ne húzd sokáig az időt.remélem segítettem.sok sikert!!!
2008. febr. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szívből sajnállak. sajnos vannak ilyen sulik, a középiskola ugye már nem kötelező :s

Én ebbe a suliba nem mennék vissza. Mivel a suliknakis kell az ember, egy ugyanilyen kereskedelmi középiskolában próbálnám ki magam, de egy másikban. Ott összekapnám magam, és megmutatnám ezeknek a ... embereknek, hogy legalább 3,5-4-es átlagot hoznék simán. Ez aztán nekik lenne a szégyenük, mert mutatná, hogy mint tanarak, semmit se értek! Vagy ha már kiábrándultál az egész kereskedelemből, akkor keress egy másik szakmát. Lehet, találsz olyat, ahol az itt elvégzett 2 évedből beszámítanak valamennyit.


Sikeres iskolakeresést kívánok Neked!!

2008. febr. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia! Ez ilyesztő helyzet lehet, de először is nyugodj le. Tudom könnyű ezt mondani, de próbáld meg. Azután próbáld végiggondolni a lehetőségeidet. Szerintem is megpróbálhatnál egy másik suliba felvételt nyerni, nekem is voltak olyan évfolyamtársaim akiknek már a 3. sulijuk volt, valahová biztos felvennének. Aztán ha mégsem, akkor tényleg valami szakmát kéne elvégezned, OKJ-s tanfolyamot. Utánna ha el tudsz vele helyezkedni, megpróbálhatod később az érettségit és akár mi mást is tanulhatsz. Persze nem lesz könnyű, de nem szabad feladni! Erősnek kell lenned!
2008. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szia! Hát én a helyedben esti tagozaton végezném el. Ott csak heti 2-3 délutánt kell bejárni, normálisabbak a tanárok mint középsuliban, felnőttként kezelnek, nem veszik ilyen szigorúan a hiányzást. Én ezt tanácsolom. Én a 3évet végeztem el a gimiben, majd az oszt.főnököm miatt 3.év estire. Mindenki azt mondta megbánom. Hát nem!! Sőtt, nagyon örülök h akkor így döntöttem. mert tudom, annál a tanárnál sosem kaptam volna magyar 5ös évvégit + érettségit. Mert megmondta sose leszek nála 5ös ha bele gebedek se. Esti mellett meg lenne lehetőséged vmi tanfolyamot elvégezni, erről érdeklődj a munkaügyi központban. Sokféle szakma van amit támogatnak azoknak, akiknek még nincs. Sok sikert!
2008. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg leérettségizni. Szerintem eléggé fontos, mert manapság jobb esélyekkel indulsz, jobb szakmákat tanulhatsz. Vannak esti/levelező sulik is. Nem tudom, hogy hol laksz, de minden nagyobb településen van ilyen lehetőség. Sőt ha most az érettségitől elment a kedved, megcsinálhatod később is, mert azért van OKJ-s tanfolyam, amit elvégezhetsz. Pl. A ELO-nak vannak levelező tanfolyamai, de szerintem a munkanélküli központban is találsz valamit, csk jelentkezz be munkanélkülinek. Szerintem nagyon igazságtalanok voltak a suliban veled szemben, hiszen ilyenkor azért illene valami javítási lehetőséget adni...
2008. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden keppen csinalj valami sulit!!! #tobb olyat ismerek, aki ma azert nem tud normalisan elhelzezkedni, mert nincs nmeg a papirja. Hiaba baromi jok abban amit csionalnak mert evek alatt megszereztek a gyakorlatot, nincs papirjuk es vagy nem veszik fel oket, vagy nem ugy fizetik mint ha meglenne az a papir.


Sok sikert!!!

2008. márc. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!