Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban folytassam a...

Milyen irányban folytassam a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. A nyelvek érdekelnek, főként az angol és az olasz.
2009. márc. 4. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg milyen suliba jársz?

Gimibe?

Szerintem mindenképpen tolmácsnak menj,vagy olyan szakmát válassz, ahol nagyon fontos a nyelv, ha érdekelnek és ez duplán is jó.

Mert valószínűleg Magyarországról előbb-utóbb úgyis el fogsz menni, mert ugye itthon egyre rosszabb a helyzet, és külföldre meg kell a nyelv.

Úgyhogy hajrá, minél többet, minél jobban és az már egy aduász lesz a kezedben! :D

2009. márc. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Gimnáziumba járok, nyelvi előkészítő szakra.
2009. márc. 4. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És ami érdekel az megy is ? Mert ugye nem ártana ..., bármennyire is szidnak mindent, manapság egy egyetemi végzettség nyelvtudással amolyan minimum.
2009. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen elég jól megy az angol, az olaszt pedig nyáron szeretném elkezdeni.
2009. márc. 4. 20:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet lehet a turizmus-vendéglátás szak. Én ezt tanulom, ezért ajánlom :)

Fontos, hogy jól beszélj legalább 2 nyelvet, mert 2 nyelvvizsga fog kelleni. Külföldön nagyon szép szállodákban lehetsz recepciós vagy akár az olasz tengerparton utazásközvetítő. Nagyon sok felé el tudsz menni ezzel a szakkal, gondolkodj el rajta.

De valóban lehetsz tolmács vagy nyelvtanár, diszpécser, turizmus kapcsán idegenvezető :)

Tényleg magyarországon nem nagyon lehet már érvényesülni, én is külföld felé kacsintgatok :( :)

Sok sikert, jó érettségit jövőre 201x-re :)

2009. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom, hogy nézz utána a "Nemzetközi kapcsolatok" nevű szaknak! Egyik ismerősöm azt tanul, és jó szakmának tűnik... Egy utána járást szerintem megér... ;)
2009. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!