Szóval szerintetek minden egyetemi szak felesleges, büfészak, túltelített?
Nagyon érdekes a hozzászólások többsége errefelé továbbtanulás témában. Ha valaki megkérdezi mit érdemes tanulni vagy valami hasonló kérdés, ezek a válaszok lehetségesek:
- a bölcsészkar büfészak és túltelített, ne járj oda mert felesleges, nem ad semmilyen tudást, nem lesz munkát
- közgázra se menjen senki, főleg ne gazdmenre vagy kermarkra, humán errőforrásra vagy nemzetközi gazdálkodásra meg végképp ne, ugyanis ezek büfészakok, csak azok járnak ide akiknek túl nehéz a pénzügy-számivitel, vagy nem tudnak dönteni hol tanuljanak tovább [persze az eszükbe sem jut, hogy a legtöbb embert tényleg nagyon nem érdekel a száraz és unalmas pénzügy és számvitel], sokan még azt is állítják, hogy pénzügy és számvitelt SEM érdemes tanulni mert az is telített [na ez azért egy vicc]
- jog túltelített, oda se menjen senki, soha, semmiféleképp. informatikára szintén ez az általános reakció.
- orvosnak se tanulj. az orvosok csórók.
- vidéki egyetem, főiskola szóba sem jöhet, mindenki vagy BME, ELTE vagy Corvinus. ha nem itt végzel soha nem lesz munkád
Mindenki azzal jön, hogy műszaki szakok így-úgy dehát az emberek túlnyomó többségét ezek a szakok nagyon nem érdeklik, ami azért valljuk be, érhető. Az emberek többségének nincs akkora tudása és kedve sem a matekhoz, hogy ilyen irányban tanuljon tovább. Az meg a másik, hogy ha mindenki mérnöknek tanulna tovább, a mérnöki szakok is telítettek lennének, így már lassan nem marad olyan szak ahova érdemes járni.
Az nagy kedvencem mikor valaki azzal jön, hogy diplomával nem lehet elhelyezkedni, tanuljanak inkább szakmát.. szakmát? Szerintetek miért akarna egy jó képességű, intelligens ember hegesztőnek vagy fodrásznak menni? Nem mintha bármi baj lenne azokkal akik szakmát tanulnak, csak hát egy jó tanulónak nem ez az álma. Arról nem is beszélve, hogy fodrászként biztosan nem fogsz meggazdagodni, mivel nem lehet mindenkiből Hajas Laci meg Zsidró Tamás.
Mi lenne ha nem szólnátok le mindenkit, és hagynátok szépen mindenkit azt tanulni amit akarnak? Megkérdezi valaki, hogy hova lehet menni, pl mittudomén töris diplomával, jön a válasz h Mcdonalds...
Persze tudom a legtöbb ember aki ezt mondja valószínűleg csak látta valaki mástól, hogy osztja, hogy minden szak büfészak aztán elkezdte majmolni..
Már muszáj volt rákérdeznem, néhány ember olyan ostoba.
Ez csak részben ostobaság.
A legtöbb ember abból indul ki, hogy tanuljanak a fiatalok olyat, amiből később meg is tudnak élni, nem lógnak a szüleik nyakán 30 évesen is munkanélküliként.
Szép, szép, hogy A ismerős grafikus akart lenni, mert az volt a vágya, ma meg éhezik, mert a férje fizetéséből nem élnek meg ketten.
Szép, szép, hogy B ismerős tanárképzőre ment, mert csak oda vették fel, ma meg minimálbérért gürcöl egy irodában, mint telefonos operátor.
De valahogy a legtöbb ember nem erre szánja a gyerekét, azt akarja, hogy olyan élete legyen, ahol a megélhetés nem okoz gondot. Erre ma csupán egy diploma édeskevés garancia, rengeteg frissdiplomás is éveket tölt munkanélküliként, és később sem tud belőle megélni.
Szép, szép, hogy milyen felemelő hivatás az orvos meg a tanár, de a számlát nekik is pont úgy kell fizetni, mint egy olyan gyári munkásnak, akinek érettségije sincs, de kétszer annyit keres, fele annyi heti munkaidővel.
Előző: Pázmányon végeztem szociológiát, nálunk is kifejtették ugyanezt a bölcsészdiplomáról :)
Amúgy nekem is pl. hiába van szociológia diplomám, kb semmit nem ér, személyi asszisztensként dolgozok... Tehát azért amit leírtál részben igaz, persze nagyon nagy túlzásokkal :)
Ha visszamehetnék az időben, tutira fenékbe billenteném a 18 éves kori önmagam, hogy miért nem gépészmérnöknek jelentkezett :D
25/N
"Szerintetek miért akarna egy jó képességű, intelligens ember hegesztőnek vagy fodrásznak menni?"
Túl sok gyenge képességű ember szerzett diplomát az elmúlt évtizedekben, években.Sok ember célja nem a tudás hanem csakis a diploma megszerzése.
Büfészak az ami semilyen speciális hasznosítható tudást nem ad!Túl sok van ilyen.
Ha megnézitek, a bölcsész szakok 90%-a nyelvi szak. Angol, német, orosz, arab, lengyel, héber stb. Egy nyelvet végzett ember nem fog éhen halni, abban biztos vagyok...
Van kb. 4-5 szak ami klasszikus bölcsész: töri, magyar, szabad bölcsészet és ennyi. Ezekből alapból nem képeznek sokat, szóval ez a bölcsész munkanélküliség akkora f*szság...
"Szerintetek miért akarna egy jó képességű, intelligens ember hegesztőnek vagy fodrásznak menni?"
Az a baj, hogy manapság nem csak a jó képességűek tanulnak tovább, hanem mindenki. Olyan emberek, akiknek még érettségit sem adtam volna, nem,hogy diplomát.
Egyébként mindenféle végzettségű emberre szükség van, csak kérdés az, hogy hányra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!