Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két szak között nem tudok...

Két szak között nem tudok dönteni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, még van egy jó háromnegyed évem... De az nem olyan sok. :)


Orvosira (általános orvos) ás állatorvosira gondoltam.


Kémia, biosz megy, nyelvvizsga van. Szóval már csak dönteni kéne.


Igazából mindkettőt szeretném. Ti mit gondoltok? Aki egyiken tanul, az mit ajánl?


2011. ápr. 16. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem hiszem, hogy tudunk segíteni. Azt neked kell tudnod, hogy állatokat, vagy embereket gyógyítanál e szívesebben.

Ha van valami konkrét kérdésed az orvosival kapcsolatban, arra viszont szívesen válaszolok.

2011. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Végülis igazad van... Engem mindkettő nagyon érdekel, ezért gondoltam, hogy esetleg érkezik olyan érv, ami az eldönti a kérdést.


Akkor kérdeznék is. :) Nem tudom, hova jársz/jártál, de milyennek találod a közösséget, a tanárokat? Mit szólnak az orvosok mostani helyzetéhez és az esetleges változtatásokhoz?

Ja és valamelyik nap órerendjét leírnád? Csak kiváncsiságból. :)

2011. ápr. 17. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Pécsre járok, és a közösséggel nagyon meg vagyok elégedve. Az én évfolyamom elég összetartó, egyébként ez orvosin szinte alapkövetelmény, egyrészt mert az orvoslás csapatmunka, másrészt azért, mert egyedül baromi nehéz lenne. A tanárok az egy érdekes kérdés, nagyon sok fiatal tanárom van, akik főleg PhD hallgatók. Ők nagyon jó fejek, és némelyikkel olyan szoros a kapcsolatunk, hogy néha szórakozni is együtt megyünk, a tegeződés ezután már alap. Az idősebb tanárok már más tészta, velük sokkal távolságtartóbb a viszony, de ez gondolom érthető is. Alapjában véve minden tanárom korrekt volt, akivel eddig találkoztam. Persze mindenkiről keringenek különböző vizsga rémtörténetek, de ez minden egyetemen így van. Nekem egyedül csak a mostani dékánunkkal szemben vannak komolyabb fenntartásaim, de az már nem ide tartozik.

Ami az orvosok jelenlegi helyzetét illeti azt legjobban a TRÁGYA szó illeti. De én bizakodó vagyok. Az egészségügy két-három éven belül össze fog omlani, ha minden így megy tovább mint most, és nem emelik a dolgozók bérét. Nem csak az orvosokét MINDEN EÜ dolgozó bérét meg kellene emelni. Külföldön egy kezdő magyar orvos akár tízszeresét megkeresheti az itthoni bérének, sokkal jobb munkakörülmények között, ezért TELJES ÉVFOLYAMOK mennek ki külföldre dolgozni. Nagyon nagy az orvoshiány. De én személy szerint nem akarok mártír lenni, azért tanulok, hogy normális állásom és fizetésem legyen. Továbbá azért, mert ez érdekel. Én nem akarok hálapénzt elfogadni, nem akarok olyan kiégett pénzéhes orvos lenni, mint az idősebb generáció jelentős hányada, hanem a fizetésemből szeretnék normálisan megélni. Viszont arra sem vagyok hajlandó, amire sok fiatal orvos, hogy minimálbérért robotoljak. Szóval én is kimennék.

Szóval itt valószínűleg a közeljövőben drasztikus változtatások lesznek, mert ez az állapot tarthatatlan. Szerintem ha valaki orvos akar lenni, akkor ez az egyik legjobb idő erre. Részemről erről a témáról ennyit.


Az órarend: [link]


Felül az 1, 2, 3, 4...8 a csoportszám, alatta vannak a csoport órái, az előadás az mindig közös.


A tantárgyak (értelemszerűen a tantárgyleírásoknál): [link]

2011. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ohh köszi a választ. :) Hallottam hogy Pesten kevésbé jó a közösség mint Pécsett, mert sokan vannak.

Egy utolsót még kérdehetek? :) Gólyatáborról mondasz valamit (ha voltál)? Van valami extra, vagy a szokásos ismerkedés+szivatás+ivászat kombó?

2011. ápr. 19. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy emlékszem egyáltalán a gólyatáborra ? :-P

A gólyatábor Fónyódligeten van a Balaton déli partján.

A gólyatábor első napja a szokásos ismerkedés. Az ember megismerkedik a leendő csoporttársakkal az instruktorokkal, és kezdi sejteni, hogy itt senki sem normális. Este vetélkedők utána pedig hatalmas party, persze valami marha mindig kerít valami borzalmas kommersz szeszt. Másnap természetesen szörnyű fejfájás :-) A második nap "szakmai nap" néven fut. A táborba ellátogatnak a kar fontosabb emberei dékán, dékánhelyettes, Csernus doktor stb. bemutatkoznak, valamint elmondanak pár hasznos infót, továbbá bemutatkozik a HÖK. Este megint party. A harmadik nap a "sport nap". Különböző sportrendezvényeken lehet részt venni. Paint ball, falmászás, foci, vizisportok, ingyen koktélbár este vetélkedők és party.

Negyedik nap badacsonyi bortúra. Komppal Fonyódról átmegyünk Badacsonyba, hazafele a társaság többsége már teleporttal megy. Délután pihi. Este a túlélők még partiznak egyet. Ötödik nap haza utazás.

:-)

A vetélkedők enyhén szivatósak, főleg ivásra és a szexualitásra mennek rá. DE semmiben nem kötelező részt venni, amiben nem akar az ember. Senki sem kényszerít senkit semmire. És a full konzervatív évfolyamtársak is jól szokták magukat érezni, mert bármikor ki lehet ülni a partra beszélgetni egy jót. Témából pedig nincsen hiány, hiszen közel kétszáz idegennel vagy együtt (fogászok és gyógyszerészek is vannak, valamint sok a csak egy-két napra leugró felsőbbéves).

Szóval érdemes eljönni. :-)

2011. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes beszámolót. :))

Kiemelem a kérdést, hátha ír még valaki. :-)

2011. ápr. 26. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!