Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítene nekem néhány gyógysze...

Segítene nekem néhány gyógyszerészhallgató, esetleg már végzett és munkába állt gyógyszerész? A többit itt látod.

Figyelt kérdés

Hello! 10. osztályos fiú vagyok, azaz 2 év múlva érettségizem. Jól megy a biosz és a kémia, már vagy egy éve elhatároztam, h a gyógyszerészet érdekelne. Kellene néhány tipp,:

1)Hova érdemes menni?

a) BP-> Semmelweis Egyetem

b) Debreceni Egyetem

c) Szegedi Tudományegyetem

d) Pécsi Tudományegyetem

2)Milyen átlag kell a bekerüléshez? Nehéz bekerülni? És bennmaradni? Lehet idegekkel bírni?

3)Nyelvvizsgával kapcsolatban: van TELC középfokú angolom. Kell 2. nyelv is? Vagy kötelező egy felsőfokú? Szakmai nyelvvizsga van/kell tenni?

4)A téma még mindig a nyelv: voltam az ELTE nyílt napján. (csak h lövésem legyen az egyetemista létről)Bemutatták a könyvtárat is és megjegyeztem, h sok az angol könyv. Vannak tantárgyak, amiket angolul tanul(ta)tok? Nehéz (volt)?

5)Felvételinél mennyire számítanak pl. a humán tantárgyak érettségi jegyei? (töri, magyar) Amiket érettséginél adnak pontokat a 11.-es és 12.-es évvégi átlagra, abba pl. beleszámít annak a tantárgynak is az átlaga, amiből nem felvételizek (töri, magyar)?

Hirtelen "csak" ennyi jutott eszembe... Köszönöm szépen előre is az értelmes, komoly válaszokat. :)


2011. ápr. 16. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy barátnőm jár Pécsre, szóval nem saját tapasztalat, csak arról tudok nyilatkozni, amit régen mesélt. Kémiából emeltezz, mert amit most nem tanulsz meg érettségiig, azt utólag úgyis keményen bevasalják rajtad. Ez a barátnőm tanácsa volt egy leendő gólyának még 2 éve:) Ennyi tanáccsal tudok szolgálni nagyjából, azért írtam, mert olyan értelmesen és lényeglátóan tetted fel a kérdést:) Sok sikert!
2011. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ha felvin rákeresel konkrétan a szakra akkor mindent pontosan kiír. előre nem tudhatod milyen átlag fog kelleni 2 év múlva h államin bekerülj,ezért törekedj minél jobb lenni!

szerintem a nyelvvizsgát vagy emelni kéne vagy egy másik nyelv,mert ez így elég gyenge még. de menni fog,jó látni hogy már gondolkodsz ebben a korban a jövődön :)

2011. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat is, de aki tud, az szóljon még hozzá legyen szíves :D

am igen, már most tervezgetem a dolgot, láttam már elég embert, aki túl későn kezdte el :)

2011. ápr. 17. 17:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok gyógyszerész és egyetemre se járok, de gyógyszerész hallgatókkal foglalkozok.

Úgy nagyon egyetemet nem tudok mondani, hogy hova érdemes, de azt hallottam, hogy a szegedi az egyik legerősebb.

Ahhoz hogy bekerülj a biológia és kémia vagy fizika érettségi kell, ha jól tudom, de ha a könyvtárba keresel egy felsőoktatási tájékoztató könyvet abban meg tudod nézni az követelményeket. Ha jól emlékszem, most a debrecenire 408 pont körül volt a ponthatár szóval eléggé jó átlag kell. Bennmaradni úgy gondolom nehéz, és ha nem vagy stresszes vizsgaidőszakokkor akkor lehet idegekkel bírni.

Elég a TELC nyelvvizsga. Tudtommal nem kell felsőfokú és ha jól tudom nem muszáj szakmai nyelvből is nyelvvizsgát tenned, de azt tanulni fogsz.

Nem hiszem, hogy lennének tantárgyak amiket angolul tanulnátok, max. a külföldi hallgatók tanulnak angol nyelven.

2011. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!