Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira járók! Meg lehetne...

Orvosira járók! Meg lehetne oldanom sport mellett?

Figyelt kérdés

Üdv!Most fogok felvételizni.Az egyetem mellett mennyire szabadok a délutánok?(15:50 utáni időszak-sportolni szeretnék majd)Ahogy nézegettem a Sotés órarendet,úgy tűnik,nem lesz rá időm minden nap.

Ki lehetne ezt úgy küszöbölni,hogy egy másik csoport előadására ülök be,abban az időppontban,amikor nekem jó?

Vagy ha nem,és a késő délutáni előadásokra nem járnék be,nagy gond lenne belőle?


NEM szeretném ellébecolni az egyetemet,de fájó szívvel adnám fel a sportot...


2011. ápr. 16. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Előre mondom, nem SOTÉs vagyok, de orvosis. Gondolom ott is hasonlóan van, mint nálunk.


Az előadások általában csak elvileg kötelezőek. Ez azt jelenti, hogy nem tartanak előadásokon katalógust, így akkor hiányzol, amikor akarsz. Persze lehet van egy-két elvetemült tanár, de ritka.


A gyakorlatok, szemináriumok viszont biztos, hogy kötelezőek, és csak pár alkalmat lehet hiányozni.

Nálunk úgy van, hogy csoportokra vagyunk bontva, és minden csoportnak be vannak osztva a gyakorlatok. Nem válogathatunk az időpontok között.

Átjárkálás is csak nagyon indokolt esetben van, a "sportolni szeretnék" nem indok.


De lehet, hogy a sotén a gyakorlatokat ahhoz veszed fel, akihez szeretnéd. Ezt nem tudom.


A sport egyébként szerintem megoldható, de nem hiszem, hogy minden nap lesz rá időd. Heti 2-3 alkalom azért megoldható, de lehet hanyagolnod kell egy-két órát miatta.

2011. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én SOTÉS vagyok. Előadásokon ÁLTALÁBAN nincs katalógus, és mindenkinek ugyanabban az időpontban vannak, többször vannak délután, főleg a választottak, amiket az ember alapból azért vesz fel, mert érdekli és be akar menni (és ott lehet katalógus is). A gyakorlatok is sokszor vannak délután, amikről csak párat lehet hiányozni. Elvileg fel lehet venni másik csoporthoz is, ha neked az az időpont jobb, de ezt előtte meg kell beszélni a másik csoporttal, van-e ott hely, nem túrsz-e ki senkit. Meg igazából neked is jobb, ha egy megszokott társaságban vannak az óráid, nem össze-vissza sok mindenkivel.
2011. ápr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!!!



Azt még megkérdezném ha nem gond,hogy elsőben hány tárgyat kell pluszba felvenni(ami szabadon választható)?

2011. ápr. 17. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs megadva, hogy hányat kell,első félévben 3at szoktak ajánlani, hogy hasznos (kémia alapjai, fizika alapjai, latin), de igazából annyit veszel fel, amennyit akarsz. Nem is ajánlják, hogy túl sokat vegyél fel, mert később érdekesebb tárgyak vannak, amikre jó 'tartogatni' a kreditet:P:)
2011. ápr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem.És azt ugye jól látom,hogy a választottakat nem szokták feltüntetni az órarendeken?És egy választott tárgyból hány óra van hetente?Vagy tárgytól függ?
2011. ápr. 17. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is Sotés vagyok, és szerintem nem igazán kivitelezhető :S Lehet, hogy mondjuk lenne rá időd órarend szerint, de azért olyan időszakban, amikor van egymás után egy csomó demó, akkor tanulni kell rendesen...

Amúgy választott tárgyból heti egyszer van egy másfél órás óra általában. Vagy pl. nyelvekből heti kettő délutánonként.Katalógus meg azért van pár órán, jó pl. anaton nincs, de arra amúgyis jobban teszi az ember, ha bejárogat, meg kémiából meg ilyenek. Meg vannak olyan tárgyak, ahol nincs mindig katalógus, hanem szúrópróbaszerűen hozzák be párszor...

Órát elvileg nem lehet felvenni más csoporthoz,mert ledobnak neptunról, ha jól tudom, ha másik csoporthoz veszed fel, meg akkor megy a balhézás, ha más elől elveszed a helyét.

2011. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és igen, a választottak nincsenek fent az órarenden!
2011. ápr. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. ápr. 20. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!