Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit erdemes jelenleg tovabb...

Mit erdemes jelenleg tovabb tanulni erettsegi utan, hogy kesobb el tudjak biztosan helyezkedni?

Figyelt kérdés
Ja es szamit hogy elegge jol lehessen keresni mivel ez egy szempont lenne! Romaniai lakos vagyok ha ez szamit!
2011. ápr. 14. 22:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Romániában nem tudom milyenek a lehetőségek, most a magyarországiakat írom, gondolom úgyis ide járnál egyetemre.


Ha diplomát akarsz akkor vegyészmérnök, biomérnök, építész mérnök, gépész mérnök, mérnök informatikus, programozó informatikus, vagy a természettudományi szakok közül a biológia, kémia esetleg a fizika jöhet még szóba. Ezek elég nehezek, viszont itthon tuti az elhelyezkedési esélyed velük és nagyon jól keresnél, külföldön meg pláne.


Ha az egészségügy érdekel akkor az orvosi, fogorvosi vagy gyógyszerész szakot ajánlom de ezek nagyon drágák és nagyon nehezek, nagyon nagy elhivatottság(és sok pénz:) ) kell hozzá, hogy elvégezd.



Ha nem akarsz diplomát akkor valamilyen jó OKJ-s képzés kell, ezek 1-2 év alatt elvégezhetőek és rengeteg választási lehetőséged van, de inkább a szakmákat ajánlom ezek közül, az ilyen-olyan menedzser meg asszisztens szakokat felejtsd el. Pl CNC forgácsoló, hegesztő,CAD-CAM informatikus vagy a szerszámkészítő most elég jó és keresett szakmák itthon, Ausztriában pedig az itthoni 2-3 szorosát meg tudod vele keresni.

2011. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, a bio-kemia annyira nem fog meg inkabb a gazdasag, uzleteles szoval ez az ag ami erdekel de meg gondolkozok hogy valami mernok is de ahhoz matekbol jo kell lenni es jelenleg nm vok a legjobb mert nehez az anyag de regebb nagyon jo voltam. Mondjuk szerintem egy epiteszmernoknek nem a fuggvenyeket kell tudja a haz keszitesnel hanem az alapdolgokat de azt nagyon jol...jol gondolom???
2011. ápr. 15. 17:38
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vágod annyira a matekot akkor a gazdasági és a pénzügyi is kilőve.
2011. ápr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
milyen iskolába jársz?
2011. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Matek info szakon vagyok, hat hogy is mondjam a penzugy szerintem s gazdasag nincs kilove mert nem olyan szinten nem ertem hanem ugy hogy az osztalynak tobb mint fele nem erti szoval nem a mi hibank...amugy szerintem vanuzleti erzekem, szoval abban szeretnek esetleg elhelyezkedni!!!
2011. ápr. 15. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!