Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit erdemes jelenleg tovabb...

Mit erdemes jelenleg tovabb tanulni erettsegi utan, hogy kesobb el tudjak biztosan helyezkedni?

Figyelt kérdés
Ja es szamit hogy elegge jol lehessen keresni mivel ez egy szempont lenne! Romaniai lakos vagyok ha ez szamit!
2011. ápr. 14. 22:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

ne pénzkeresés szempontjából keress szakmát, hanem ami érdekel, persze a pénzkeresés se egy utolsó dolog, de annak semmi értelme, hogy beleőrülsz abba, amit csinálsz, mert nem szereted


szerintem megéri tovább tanulni, lehet hogy nem rögtön fogsz tudni elhelyezkedni, lehet hogy nem abban a szakmában először amire tanultál, de ha sikerül, sokkal biztosabb lesz a munkahelyed és több pénzt is fogsz kapni, meg szerintem addig jó valakinek, amíg tanul, addig nem kell foglalkoznod az élet gondjaival

2011. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Bármilyen reálszakmával. Magyarországon nagyon kevés a reál diplomások és a mérnökök aránya. Még akár tanárként is ha fizika-kémia vagy hasonló szakod van.
2011. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Ha biztos pénzt akarsz meny katonának tiszti képzésre.
2011. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Azért a katonaság sem az álom hely. Egyik barátom járt úgy, hogy berendezkedett egy életre aztán megszűnt a beosztása és csak olyat tudtak adni neki, amiben jóval kevesebbet keresett. Ja, hogy akkor egy-két dolgot nem nagyon lesz miből fizetni? Bocsesz. Amúgy nem egy hatalmas fizetésük van, nézd meg hány vállal el mindenféle hétvégi kulimunkát.

Arról nem beszélve, hogy lassan rájönnek, hogy annyi tiszt van, mint a veszedelem, és nem abból kell már sok.

2011. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Pláne, hogy már nem is mehetnek előbb nyugdíjba..
2011. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
84%
Menj mondjuk gépész, vagy villamosmérnöknek. De nem kell feltétlenül diplomásnak lenned egy jó szakmához és busás jövedelemhez. Végezz el egy hegesztői tanfolyamot, ha van tehetséged hozzá és megkapod a megfelelő minősítést, hülyére keresheted magad a világon bárhol. Van, amit kifejezetten nem érdemes választani. Informatikusnak például ne tanulj, az problémás terület, hiába hiányszakma állítólag (ez nem igaz). Jogásznak, közgazdásznak se tanulj szerintem, mert nem biztos, hogy a megszerzett tudást jól tudod kamatoztatni bármely országban.
2011. ápr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

A mérnöki szakmák jó választásnak bizonyulnak manapság, meg persze a gyógyszerészet is. Az orvosnak is van munkája, de azt nyugaton fizetik meg.

Én most vagyok 10. osztályos, anyagmérnöknek szeretnék menni. Nálam azok voltak a szempontok, hogy legyen munkám, el tudjam végezni a sulit, nem akarok meggazdagodni, de pl. ha ki kell festeni a lakást, akkor ne legyen gond, vagy pl. 2002 óta nem nyaraltam, örülnék neki, ha évente 1x pár napra eljuthatnék. Szóval kényelmes, de nem luxus élet, és persze olyan munka, amit jól tudok ellátni. Én nem akarok félmunkát végezni, jó akarok lenni a szakmámban. Nem azért tanulok, hogy aztán legyen egy állásom, és cső, hanem minőségi munkát tudjak kiadni a kezem közül. Ez számomra fontos, mindig garanciát vállalok arra, amit elkezdek.

2011. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
26%
Ma hiába tanul Magyarországon valaki, hiába van érettségie, egyetemi diplomája, ha sehol sem veszik fel. Ez az állam hibája. Meg szerintem arcra is megy az egész, ki hogy néz ki. Ha nem tetszik valakinek az arca, azt nem veszik fel sehova.
2011. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tom Benko ***** válasza:
68%
Azt, ami érdekel, vagy bele fogsz hülyülni. Ha csak a pénzért akarsz tanulni, akkor inkább hanyagold, ne vedd el azoktól a helyet, akiket a téma ténylegesen érdekelne.
2011. ápr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Az hagyján, azért felveszik az embereket, csak nem egyszerű JÓL is keresni. Akkor sem, ha hiányszakmád van, ami a legjobban fizetettek közé való. Én mindig csodálkozok, mikor azt olvasom, hogy engem hogy agyon fizetnek. Pedig tényleg jól fizetnek a többihez képest, aki ugyanebben a szakmában dolgozik, de mikor azzal kábítják a fiatalokat, hogy ezt kell csinálni, mert szétkeresed magad, akkor mindig nagyot csodálkozok, hogy nekem is mondják már el, hogyan, mert egy 15-20 éves szakmai tapasztalattal, külföldi cégnél nagyon jó beosztásban sem keresem magam szarrá. Akkor mit keres az amelyik épp csak kiesik az iskolából?
2011. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!