Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más szerint is egy rakás sz....

Más szerint is egy rakás sz. Az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre, hogy semmiről nem szól az egész tanulás meg iskola, csak azt mérik mennyit tudsz magolni. Akinek ez jól megy az okosnak számít. Nem is érdekel senkit, hogy ki mennyit tud valójában, csak a jegyek, mert az számít ugye pontnak. Én 17 éves vagyok, gimnazsta, és már rohadtul elegem van ebből a hülyeségből. Semmi értelme... Eddig 5-ös voltam mindenből de rádöbbentem, hogy mit sem érek majd az életben a jegyeimmel, és nincs semmi ambícióm se... Ez az egész rendszer egy hülyeség, az egyetemmel együtt.
2011. ápr. 4. 21:41
1 2
 11/13 Bretso ***** válasza:
Szóval az a problémád, hogy hülye vagy és betojtál az érettségitől? Irigyellek. Az érettségi egy vicc, ha attól félsz, akkor menj inkább szalag mellé.
2011. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Látom nem értetek meg, na mindegy :)
2011. ápr. 5. 15:16
 13/13 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van abban, hogy nem a jegyeid vagy - volt egy idős tanárunk egyetemen, aki az első óráján úgy ismerkedett velünk, hogy megkérdezte mindenkitől, az alapozó tárgyból hányast kapott... Szerencsére ő ritka kivételek közé tartozott, a többség vette a fáradságot arra, hogy megismerkedjen a hallgatóival.


Tanulni nem azért kell, hogy ötös legyél mindenből, hanem hogy tudj. Egyetemre sem azért kell járni, mert jól mutat a diploma az életrajzban.

Tudni jó érzés, ez motivál a további tudás megszerzésére.


17 évesen csak van valami, ami jobban/egyáltalán érdekel, nem? Afelé kell konvergálnod, ennyi. Ahhoz, hogy elérd ezt a célod pedig áldozatokat kell hozni: pl. leérettségizni jól más tárgyból is, nemcsak abból, ami érdekel, aztán pedig megtanulni a töltelék tárgyakat az egyetemen.

Azért látod értelmetlennek, mert nincs konkrét életcélod, és egyszerűbb lesz*rozni, mint elfogadni a rendszert, ha már egyszer megváltoztatni nem tudod.

2011. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!