Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más szerint is egy rakás sz....

Más szerint is egy rakás sz. Az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre, hogy semmiről nem szól az egész tanulás meg iskola, csak azt mérik mennyit tudsz magolni. Akinek ez jól megy az okosnak számít. Nem is érdekel senkit, hogy ki mennyit tud valójában, csak a jegyek, mert az számít ugye pontnak. Én 17 éves vagyok, gimnazsta, és már rohadtul elegem van ebből a hülyeségből. Semmi értelme... Eddig 5-ös voltam mindenből de rádöbbentem, hogy mit sem érek majd az életben a jegyeimmel, és nincs semmi ambícióm se... Ez az egész rendszer egy hülyeség, az egyetemmel együtt.
2011. ápr. 4. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Az iskolarendszer nem arról szól, hogy nyald be az összes könyvet szóról szóra. Az intelligenciád nőtt azzal, hogy tanultál, még ha nem is emlékszel vissza mindenre. Csak nézz meg egy utcakölköt, aki a járda szélén fekszik szétszívva. Elhiheted, hogy neki nincs annyi intelligenciája mint neked. Mindemellett a jegyrendszer az egyetlen megoldás, hogy értékelhessék a tudásodat. Ennyi diák mellett nem lehet mást használni.
2011. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Egyet értek a kérdezővel. Az egyetem a legszánalmasabb, főleg a távoktatáson. Ott már nyíltan csak a pénzre megy ki a játék. Ha nincs valakinek valamiféle szenvedélye, hogy mondjuk orvos akar lenni, akkor sokkal jobb elvégezni néhány OKJ-t, akkor legalább lesz valamilyen szakmája az embernek.
2011. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Maga az egyetem miért szánalmas? Mondjuk igaz, hogy a pénzre megy ki, ezért az emberekkel konkrétan kiba.sznak. "Nincs elég műszer, ezért buktassuk meg a tanulók 90%. De tanuló is kell a pénz miatt, ezért vegyünk fel 500-at". De ez nem az egyetemek hibája, ők is alkalmazkodtak...
2011. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
22:00-nak: na pont azért szánalmas, amit leírtál. Milyen alkalmazkodás ez? Inkább kihasználásnak nevezném.
2011. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De annyi előnyt látok benne, hogy így valóban csak az arra érdemesek léphetnek tovább... Legalábbis nálunk mérnökin... Fene vigye el, elsős vagyok, de nem ismerek egy mintatervest se...
2011. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mármint ha az arra érdemesek = a puskázók és a nyalók ;)
2011. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

22:24

Viszont ezzel maguk alatt vágják a fát.Ha nem értenek a szakmájukhoz, a munkahelyen kiütközik. Persze azt nem ítélem el, aki a töltelékből puskázik, mert van fontosabb tantárgy is, amire tanulnia kéne. Én ebben a félévben például még nem puskáztam, de ökonómiából még vizsgán is. Mérnöknek tanulok, ezért jöttem ide és nem közgazdásznak. Szóval ilyesmire értem.

2011. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De hiszen épp ezaz... Egyetemen is csak magolást várnak, hisz ott vannak a jegyek szintén. Ettől fogva a munkahelyeden meg majd semmit nem érsz. Ezenfelül, az első válaszolónak: nyilván nem tudják a tudásom máshogy értékelni, de akkor miért kell a jegyeknek ekkora jelentősséget tulajdonítani. Gyakorlatilag az érettségi jegyek alapján dől el mi leszel hátralévő életedben... Ez normális? Mert szerintem nem. A tanárok meg itt ijesztgetnek, hogy így nem jó ez a jegy meg úgy, és bár engem eddig nem csesztettek, mert 5-öseim voltak, hamar rá kellett döbbennem, hogy egy tudást mérő átfogó tesztben semmit nem tudnék, mint pl. Az érettségi... Ha meg nem magolnék akkor meg csak roszabb jegyeim lennének, és akkor meg amiatt nem vennének fel sehova. Szóval ez elég szomorú :P
2011. ápr. 5. 06:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Dehogy várnak magolást. Sosem magoltam, mégis van egy diplomám és nem 10 év alatt szereztem.

Magol az, aki buta gondolkozni. Meg a jogász:)

2011. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ötös érdemjegyekkel nem szereztél használható tudást azt érettségire, az szerintem a te hibád, és nem az oktatási rendszeré. (Akárcsak az, hogy nincs ambíciód.)

2011. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!