Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tovább éretségi után? A...

Hova tovább éretségi után? A főiskolán vagy az egyetemen kell többet tanulni?

Figyelt kérdés

Még csak 9.-es vagyok, de még nincs sok elképzelésem. Jó vagyok informatikából, matekból, fizikából, rajzból. Még német, angol is 5-ös, 4-es.Ezekből 5-ös vagyok, mert nem kell rá tanulni. A magyar, töri stb., amire tanulni kellene azokból 3-as vagyok. Állatorvos szerettem volna lenni, de ahhoz azért tanulni kell és én nem bírok napi fél-1 óránál többet tanulni. Szeretek számítógépezni, kicsit rajzolni, de legjobban kutyázni. :-D

Gondoltam rá, hogy mellékesen kutyakiképző leszek, de nem keresnek túl jól, szóval olyan állás kellene, ami nem nehéz,könnyű vele elhelyezkedni és jól kereshetek vele.

Légyszi írjatok tippeket.


2009. febr. 25. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hümm..

már nincs olyan h egyetem vagy fősikola. bologna rendszer van.

ami áll : 2 év felsőfoku szakképzés, 3 év alapképzés , 2 év mester, és doktori. érettésgi után jelentkezhetsz alapképzésre vagy felsőfoku szakképzésre (fsz).

utobbinak nagyon alacsony a ponthatára, oda bárkit

felvesznek akinek megvan az érettségije szinte -és erről továbbjelentkezhetsz alapképzésre.

alapról, mesterre, onnan doktorira...

most a természettudományos képzésben lévők számát szeretnék emelni ( amiket szeretsz)

kutyaidomárnak szerintem egy tanfolyamon lehet tanulni.

szerintem az hogy mivel keresel jól, majd szerencse kérdése is , hogy milyen helyre kerülsz be.

2009. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Szerintem viheted tovább a matekot és az infót ha valamilyen informatika pályára mész tovább. Esetleg lehetnél matek-infó és fizika tanár :D

Amúgy ne bízd el magad, hogy a matek jól megy, most 11.-esvagyok, 9.ben és 10.ben (nekem még 0. is volt mert nyelvi előkészítős osztályba is járok), szóval 3 évig csak 5öseim voltak matekból, de tényleg 3 éven keresztül 5ösön kívül nem kaptam mást, idén meg szerzem sorba a 3-asokat. Elbíztam magam, nem is készültem soha a dogákra, és tessék, 2 jegyet lerontottam. Októbertől januárig heti rendszerességgel jártam matek tanárhoz, ithon is csomót gyakoroltam, e még mindig csak 4es vagyok. Ezt csak jótanácsként mondom, ne bízd el magad, mert te is koppanhatsz.

Amúgy ha a biosz menni fog jövőre, lehetsz állatorvos. Ha esetleg elvégzel valamilyen szakmát, az sem hátrány.

2F iskolát tudom ajánlani, nem olcsó de ha elszánt vagy, megéri, mert ha jól használod amiket ott megatnulsz, sokat kereshetsz vele!

www.ffiskola.hu (ha írsz privit, tudok róla mesélni bővebben!)

2009. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tanulni mindenhol kell, halihó!!! Ha ellébecolod, akkor a leggyengébbnek mondott suliból is kiesel. Nincs különbség már főiskola és egyetem között, ugyanazt tanítják, mert új rendszer van, csak névleg van különbség, amin nem is fognak változtatni.

Mehetsz esetleg építő- vagy építészmérnöki szakra, van ott is informatika, mert már sokmindent számítógépen csinálnak ők is, de kell a jó rajztudás is még, és a matek meg a fizika elengedhetetlen. Mehetsz informatikára is, de nem mindegy, hogy mire szakosodsz később. Azt nem garantálom, hogy nem követelnek, mert nálunk, nem a legerősebb suliban, a fél évfolyam esett ki, és én nőként csinálom, most fogok diplomázni. Esetleg mehetsz infó-matek-fizika-rajz... szakos tanárira is, bár azt csak azért nem ajánlom, mert a közalkalmazotti tanárokat nem fizetik meg, és ha nem hivatásból csinálod, neked annyi (anyum 25 év után fáradt bele a tanításba, és ő hivatásból kezdte). A kutyás dolgokat meg hobbiként is űzheted. Én papagájos vagyok, és hobbitenyésztő, nem tanultam iskolában, mégis minden eddigi vevőmhöz egészséges és jó génállománnyal született fiókák kerültek, a szakirodalom elég volt hozzá.


A nyelvtudást bárhol tudod hasznosítani, sőt, kell is (és jogsit is próbálj szerezni, mert sok helyen az is követelmény munkahelyen).


Hajrá, én sok sikert kívánok, de a tanulást ne hanyagold el, és figyelj, jobban jársz, ha úgy tanulsz, hogy érteni akarod, sose magolj, mert azt nem jegyzed meg hosszú távon, de ha érted, akkor kevesebb idő alatt is meg tudod tanulni. Ez tapasztalat, és garantált siker.

2009. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tanár és hasonló semmiképpen sem akarok lenni. De ha állatorvosnak tanulok, akkor ott nagyon sokat kell gimihez képest? A kutyás dolgokat meg már 5 éve csinálom. Tanítom őket és most született meg az első alom. A szüleim nem támogatják, hogy kutyákat tanítsak, tenyésszek majd később. De ezzel nem is keresnék pénzt. Csak hobbi szinten.
2009. febr. 26. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
orvosira, állatorvosira nagyon durván kell a biosz meg a kémia. Amit általánosban vettetek bioszból az hangyafarok hozzáképest. Nem kell most hirtelen döntened, majd 10. áprilisában kell majd úgyis faktot választani. Szerintem egy mérnöki szak lenne neked jobb, de majd kialakul. Én pl most jöttem rá, hogy orvos(is) szeretnék lenni, de már elkéstem mert bioszból el vagyok maradva a faktosokhoz képest, és azt bepótolni... emeltszinten... nem künnyű. Akkor inkább maradok a mérnökinél.
2009. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon szivatós egyetemek/főiskolák, ahol csak a felvettek 20-30%-a végzi el időben a sulit. Nem túlzok. Főleg a BME-n a BMF-en meg a károlin. Ilyen szemét és szörnyű a felsőoktatás idehaza a "jobb" szakokon. Mindig nézz utána, ha jelentkezel valahova hogy abban az évben hányan diplomáztak. És ezt a számot hasonlítstd össze azzal, hogy hányat vettek fel 5 évvel ezelőtt (tehát mikor elkezdték). Ahol durva az arány oda nem célszerű menni, mert csak az időt rabolják az életedből.
2009. febr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az állatorvosin rengeteget kell tanulni. De szerintem megéri, mert gyönyörű szakma. Én sajnos nem tudtam befejezni, mert dolgoznom kellett.

Ha gondolod, eljárhatsz egy rendelőbe asszisztenskedni, ott meglátod, milyen a gyakorlatban, és ha tetszik akkor ez a tanuláshoz is plusz motivációt ad.

A kutyakiképzésről sem mondanék le a helyedben. Ha most még nem is támogatják a szüleid az ötletet, attól még nem kell lemondanod erről az álmodról. És lehet ám azzal is pénzt keresni, ha ügyes az ember. Ajánlom a www.kutyasuli.hu oldalt, én is náluk voltam kiképzésvezetői tanfolyamon (nyáron van).

2009. febr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!