Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biológia emelt érettségin...

A biológia emelt érettségin milyen témák lehetnek a legnagyobb valószínűséggel? Mert sajnos azokat nem adják meg.

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
k.rva növények szaporodása
2011. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is emeltezem belőle és sajnos rossz hírem van. Szóbelin épp úgy kérdeznek mindent, mint írásbelin. Én a sejtbiológiától félek a legjobban, mert hatalmas anya,g jó esély van rá, hogy ilyen témát húzok szóbelin. De mondom, mindent kell tudni, amit az előző években csak tanultál, nincs kivétel...
2011. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én tavaly emelteztem, nem volt olyan könnyű. Sajnos, nagyon vegyesen válogatják össze a témaköröket. Szerintem az Oktatási Minisztérium honlapján nézd meg a régebbi érettségiket, azokból eléggé jó képet lehet kapni, hogy milyen jellegű és erősségű feladatok vannak.

A szóbeli könnyebb véleményem szerint, ott a lényeg, hogy ne hagyd őket szóhoz jutni. És akkor nincsenek zavarba ejtő kérdések. Én sem hagytam őket beszélni, max pontos is lett. Szóbelin is bármit kérdezhetnek, én genetikát és immunrendszert kaptam. Nem volt nehéz.

Én az "Ennyit kellene tudnod biológiából" című könyvből készültem, és ezerszer jobb, érthetőbb, részletesebb, mint bármelyik másik tankönyv. Nagyon sok kérdés visszaköszönt előző érettségikből, amikre a konkrét válasz benne volt a könyvben.

Sok sikert nektek hozzá, az érettséginek nagyobb a füstje, mint a lángja.

2011. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!