Lehetnék így angoltanár?

Figyelt kérdés

Angolt szeretnék majd tanítani, de nagyon soknak tartom azt a jó esetben 5 évet, amit egyetemen kell majd töltenem ahhoz, hogy tanár lehessek..

Muszáj anglisztikára járnom? Vagy elegendő lenne az, hogy például leteszek egy felsőfokú nyelvvizsgát és utána egyből csak a tanárképzésre jelentkezek?? Vagy ez így nem lehetséges?


2011. márc. 4. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Miért lenne sok az az öt év? Ne haragudj, de aki nem akar végigjárni egy egyetemet, az ne legyen semmilyen tanár.

Muszáj anglisztikára járnod.

2011. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért, mert jelenlegi anyagi helyzetünket tekintve, sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy még +5 évig ne rendelkezzek semmilyen önálló fizetéssel.. Igen, tudom, dolgozhatnék is, de nem akarok úgy egyetemre járni, hogy nem 100%osan koncentrálok a tananyagra és csak arra. Ami munka mellett elég nehéz lenne azért, valljuk be.
2011. márc. 4. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a képesítés nélküli tanári évek elmúltak,de az is csak tanítóknál volt.

3 év a fősuli, akkor 1-8. osztályig taníthatsz, de azzal nem sokra mégy, mert az általános iskolai rész bőven telítve van. :S

2011. márc. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ne mond, hogy egy sima felsőfokkal te tudnál angolt tanítani. A tanulók a legkülönfélébb kérdéseket tudják feltenni, amire biztos, hogy nem tudnál válaszolni részletes, és elmélyült angol tudás nélkül válaszolni. Gyakorlatilag a legkisebb részekre bontják a nyelvet, fonetika, nyelvészet, minden.

A tanár képesítés nem csak a szakról szól, hanem pszichológiáról, módszertanokról, rengeteg mindenről... Ráadásul minor szakot is fel kel venned, vagyis 5 év alatt nem csak egy angolt tanulsz.

2011. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudás, és a nyelvtanítás nem ugyanaz.

Pl. magyarul biztosan elég jól tudok, de nem tudom, hogy egy külföldinek hogyan tanítanám meg a nyelvet, hogyan magyaráznám el pl. a tárgyas és alanyi ragozást..


Persze ez nem azt jelenti, hogy ne lehetnél jó nyelvtanár. De ne a sulin spórolj!


Egyébként 6féléveset is láttam, vagy rosszul emlékszem?

2011. márc. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"nem akarok úgy egyetemre járni, hogy nem 100%osan koncentrálok a tananyagra és csak arra"


Nem akarom megbántani a BTKsokat, de ha intelligens, idődet jól beosztó diák leszel, akkor simán belefér valami munka..

2011. márc. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Sőt. Anglisztikán ha jól tanulsz, egy éven belül szuper jó munkákat kaphatsz, amikor rövid idő alatt sok pénzt keresel. Például elhívnak egy rendezvényre tolmácsolni, két nap alatt megkeresel vele annyit, hogy a hónapra elég.

Vagy egyszerűen olyan diákmunkákat vállalsz, ahol használod a nyelvet, pl. fordítás. Abból is egy csomót lehet tanulni, húgom vizsgaidőszak végén fordított, és hiába van felsőfokúja, egy csomó mindennek utána kellett járnia, mert még így sem igazán értette. Tehát tanult belőle.


Na és jó ha tudod, hogy egyetemen, pláne btk-n nincs olyan, hogy "tananyag". Van egy terület, esetedben az angol nyelv, amiből minél jobbnak kell lenned. Ezt nem hátráltatja a munka.

Na meg ha tényleg nincs pénzetek, akkor úgyis kapsz szoctámot, és ha jól tanulsz, akkor ösztöndíjat is. Tavaly nekem ebből havi 35 ezer bevételem volt. Ezt minimális munkával kiegészítve gyönyörűen meg tudtam élni.

2011. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

9:25 bocs, hogy tiltakozom, de nagyon sok téves dolgot válaszoltál


Tolmácsolás: külön szakma. Ha tolmács akar lenni, akkor végezzen tolmácsképzést.

pl. szakfordító és tolmács szak [link]


"egyetemen, pláne btk-n nincs olyan, hogy "tananyag""

Ezt ki mondta neked? :)))

Dehogynincs, és a sok nem magáról a nyelvtudásról szól, vagyis nem arról szól az anglisztika, hogy angolból legyen minél jobb!

Nyelvészet, nyelvtörténet, irodalmi, kulturális, országismereti dolgok.

2011. márc. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én már eleve azt nem értem miért akarna valaki 5 évet tanulni havi 130 ezer forintos fizetésért...


Az meg hogy aki nem tanulja hogyan kell nyelvet tanítani az nem is tud, hát ezt ezért megkérdőjelezném. Hány szar tanár van aki nem tud magyarázni? Állítom én jobban megtudnék tanítani valakit angolul mint egyes nyelvtanárok..én is feleslegesnek tartom azt az öt évet.. felsőfokú nyelvvizsga + 1 év valami szakmai felkészítő tanfolyam után én engednék mindenkit tanítani, semmilyen nem lenne rosszabb a nyelvoktatás...

2011. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Milyen 130 ezer??? Kezdő tanári fizetésem 79.846 Ft volt 3 évvel ezelőtt (nem hinném, hogy a szept. 1-től esedékes béremelés annyira sokat dobna majd rajta)! Ezért tanultam 5 évet, 4,9-es átlaggal. No comment. Akinek van egy kis esze, és angolból, anglisztikából diplomája, nem iskolában tanít, hanem nyelvsuliban vagy elmegy egy külföldi céghez. Tolmácskét, fordítóként sokkal jobban jár, de még titkárnőként nyelvvizsgával is. Ráadásul munkalehetőség sincs tanárként, sorra rúgják ki a tanárokat a csökkenő gyereklétszám, osztályösszevonás, óraszámnövelés miatt. Miért akarsz tanár lenni?
2013. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!