Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még a 120 pontos rendszerben...

Még a 120 pontos rendszerben érettségiztem, az új szerint 386 pontom van (a régiben 113 volt). Ez mennyire jó (mármint a 386)?

Figyelt kérdés
Bocs, ha rossz a kérdés, csak mostanában nem nagyon folytam bele ebbe a továbbtanulás dologba, 2006-ban érettségiztem, akkor még 120 pont volt a maximum. Mennyi a maximum? Csak mert láttam olyan szakot, ahol 480 pont volt tavaly a felvételi határ. a pontjaimat egyébként a felvi.hu-n található kalkulátorral számoltam, mert most azt sem tudom, mi alapján jön ki a 400 vagy akárhány (max) pont. Köszi.
2011. febr. 22. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lazább szakra mész, akkor egész jó, 380tól szoktak általában kezdődni, de valahol 400. Amik 400asak, költségtérítésesre 200as határral röhögve bekerülsz.


Ha orvosira,jogra, mérnökire, ilyesmire szeretnél menni, ott valóban 460-80 körül kezdődnek, de a költségtérítéses verziók kb. 380-400 közé tehetőek.

2011. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

460-80 jogra, orvosira? Hol? ELTE-n tavaly a jog ANÁ-n 426 pont volt, SE - általános orvos 434. De persze, értem, hogy csak egy példa, de azért ennyire túlozni nem kell.


Szerintem a 386 az jó, de persze függ attól is, hogy hova szeretnél menni. :)

2011. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"A legnagyobb túljelentkezés a művészeti területen volt, a legnépszerűbb intézmény az ELTE lett, a legmagasabb pontszámot (469-et) a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi gazdálkodás szakán kellett elérni." forrás: felvi.hu, bocs, tényleg túlzás a 480 :D, ez egyébként 2009-es adat, de tényleg emlékeztem valahol egy 480-as határra, de azt lehet, hogy elnéztem.

Köszi a válaszokat.

2011. febr. 22. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!